На Буковині майже третина переселенців не отримали пенсій: у чому причина
Майже третина вимушених переселенців у Чернівецькій області досі не пройшли ідентифікацію у пенсійному фонді, тому й не отримали виплату у квітні
Про це Суспільному повідомила начальниця управління обслуговування громадян Пенсійного фонду в Чернівецькій області Людмила Троцюк, передає "Еспресо.Захід".
Відзначають, що майже 30% вимушених переселенців у Чернівецькій області, які отримали цей статус до 2022 року, досі не пройшли ідентифікацію у пенсійному фонді, тому й не отримали пенсію у квітні. Для отримання грошей вони мають підтвердити право на продовження виплат.
Кому з переселенців необхідно пройти ідентифікацію
Пенсіонери, які отримують виплати через "Укрпошту", проходять ідентифікацію щомісяця. Ті, хто отримує пенсію на карту, мають підтвердити право на виплату, зокрема, через відеозв'язок.
Відтак йдеться про майже 570 вимушених переселенців, які отримати цей статус до повномасштабної війни. Третина з них досі цього не зробила.
"Ця вимога була й раніше, але через пандемію Covid-19 її призупиняли. Зараз пенсіонери мають проходити ідентифікацію й підтверджувати своє право на виплату щопівроку: так люди, які це зробили до січня, мають в червні пройти це знову", – зазначила начальниця управління.
Як пенсіонеру підтвердити право на виплату
Зробити це можна очно через відділення "Ощадбанку" або сервісний центр Пенсійного фонду. Для цього потрібно надати паспорт та код платника податків. Дистанційно пройти ідентифікацію можна через вебпортал Пенсійного фонду за допомогою електронного підпису, підпису в "Дії". Також цьогоріч є можливість зробити це через відеоконференцію.
Також вимушені переселенці можуть звернутися до дипломатичної установи України за кордоном, й отримати відповідну довідку про те, що пенсіонер живий. Потім документи потрібно передати через вебпортал Пенсійного фонду або надіслати їх поштою.
Допомога переселенцям
У Луцьку депутати у середу, 24 квітня, затвердили новий "Порядок формування фонду житла, призначеного для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб на території громади".
У квітні понад 23 мільйони гривень з резервного фонду державного бюджету надійшло Львівській області на компенсацію витрат комунальним закладам, які прихистили внутрішніх переселенців.
- Актуальне
- Важливе