"Тариф на проїзд необґрунтований": у Львові адвокат через суд вимагає знизити ціну на е-квиток

Сьогодні, 18 квітня, Львівський окружний адміністративний суд розпочинає перше підготовче засідання у справі про визнання протиправним і скасування рішення виконавчого комітету Львівської міської ради щодо підняття тарифу за проїзд у громадському транспорті

Як повідомляє ЛМР, позивачем є адвокат і громадський активіст Андрій Петришин.

"Розгляд справи призначено на 18 квітня 2024 року об 11:00 під головуванням судді Кухар Н.А., в приміщенні Львівського окружного адміністративного суду (м. Львів, вул. Чоловського 2, 1-й поверх, зал судових засідань №12) ", - йдеться в повідомленні.

Андрій Петришин розповів "Еспресо.Захід", що, на його думку, підвищення тарифу за проїзд у громадському транспорті міста незаконне, оскільки рішення про це "прийняте всупереч регуляторним процедурам і всупереч законодавству, яке регулює питання прийняття регуляторних актів"

"Це рішення необґрунтоване. Чому ціну підняли з 15 грн до 20 грн, а влітку і взагалі до 25 грн (з 1 червня). Чому підвищується ціна, якщо вартість паливно-мастильних матеріалів з 2022 року не піднялася? До прикладу, на початку 2022 року ціна за один квиток в автотранспорті міста Львова вартувала 10 грн. Почалася повномасштабна війна, мер вийшов до медіа і сказав: оскільки паливо коштує 59 грн, він робить ціну 15 грн за один квиток. Зараз є нонсенсом те, що дизпальне коштує в районі 53 грн, а ціна за квиток лише зростає. Понад те, 53 грн – це роздрібна ціна, а за оптовими  ЛМР, як хороший оптовик, купує значно дешевше, десь на відсотків десять менше від роздрібної ціни. Виходить так, що на 2022 рік підняття цін було зумовлено, зі слів мера, тим, що ціна на пальне зросла до 59 грн, відповідно, ціна за квиток була обґрунтована 15 грн. Зараз ми спостерігаємо таку тенденцію, що ціна на пальне впала, а ціна квиток не впала, а навпаки – зросте в червні ще на 5 грн і становитиме 25 грн. Це суттєво б’є по кишенях громадян. З тих підстав я подав позов", – каже Андрій Петришин.

Чоловік додає, що хоче створити прецедент, коли суд змусить міськраду зменшити тариф за користування громадським транспортом, і готовий "стояти на своєму до кінця".

"Ціна для жителів Львівської ОТГ має бути суттєво знижена. Я хочу провести аналогію – в Харкові під час війни взагалі безкоштовний проїзд. Якщо Харків може, то можемо і ми", – вважає громадський активіст.

Що кажуть у ЛМР

Раніше керівник департаменту мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР Олег Забарило пояснював, що ціна на квиток в електротранспорті суттєво зросла, оскільки її не переглядали ще з 2021 року.

"Однак за той час ціна за електроенергію зросла у 2,1 раза. Також зросли витрати за оплату праці та різні розхідні матеріали", – сказав Забарило та продемонстрував відповідні графіки.

Стосовно того, що в Харкові проїзд у трамваях є безкоштовним, Забарило відповів, що у Львові приводять тарифи до спільного знаменника, тому він "не може сказати про різке здорожчання тарифу", адже в автобусах і маршрутках ціна навіть знизилася (до 13 грн за умови купівлі ЛеоКарт).

"Ціна різниться від перевізника, тобто від кількості працівників та кількості транспортних засобів, але вона становить від 20 до 26 грн, яка є економічно обґрунтованою. На жаль, у бюджеті Львова ми не можемо закласти 1,3 млрд грн на роботу е-квитка, тому маємо балансувати", – сказав Забарило, кажучи про можливе зростання ціни з 1 червня.

Скільки коштує проїзд у громадському транспорті Львова

Відповідно до затвердженого рішення виконкому Львівської міськради, яке офіційно набуло чинності 11 грудня 2023 року, вартість однієї поїздки в усіх видах транспорту залежить від способу оплати та становить:

Вартість перевезення одного місця багажу становить:

Читайте також: У Львові відновили 250 тис. пільгових ЛеоКарт після хакерської атаки. Однак є нюанс