Двічі в одну річку, або подвійне життя книг

Колись у юності мене дуже дивувало, що моя мама з роками по декілька разів могла перечитувати свої книги. Йдеться, зокрема, про "Ті, що співають у терні" Коллін Мак-Каллоу чи "Звіяні вітром" Маргарет Мітчелл. Тоді мені здавалося, що у світі стільки книг, що й одного життя замало, аби всі перечитати. Не говорячи вже про те, аби дарувати деяким романам ще й друге прочитання. Проте минув час. Я виросла й сформувала свої читацькі смаки. І точно можу сказати, що є книги, які я неодмінно знову захочу перечитати через 2-3 роки!

Бо з віком кожна книга ладна дарувати читачеві цілком інші емоції, аніж ті, що виникали під час першого читання. "Кожній історії свій час у наших життях. Запам’ятай, у двадцять років нас зачіпає зовсім не те, що в сорок, і навпаки" (Ґабріель Зевін).

Саме зараз я вдруге перечитую "Славетне життя Ей-Джея Фікрі" Габріель Зевін. Бо ж книга оповідає про життя дивакуватого власника книгарні та дівчинки, яку йому підкинули, і котра врешті стала його прийомною донькою.

Точно знаю, що через певний час повернуся до книг, які наразі на полиці під назвою "повторне читання".

До вашої уваги ще декілька книг, що надовго залишилися у серці і точно будуть перечитані з часом:

Наразі це лише п’ятірка моїх книг до повторного перепрочитання. Проте певна, я б з легкістю могла її продовжити до десятка чи навіть двох.

А чи є у вас автори та романи, які хочеться посмакувати ще раз? Що з останніх книг залишило після себе приємний "читацький післясмак"?

Про авторку. Леся Кічура – українська казкарка, письменниця, кандидатка наук з соціальних комунікацій, провідна редакторка Національного драматичного театру ім. Марії Заньковецької.

Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.