Два тижні в черзі до Польщі: в Асоціації перевізників пояснили причину надзвичайної ситуації в Ягодині

Перевізники очікують, що польські водії розблокують пункт пропуску Дорогуськ і черга з вантажівок, яка розтягнулась від Ягодина до Ковеля, нарешті зрушить з місця

Про це у коментарі "Еспресо.Захід" заявив в.о президента Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України Володимир Балін.  

"9 вересня  з 8 ранку почали пропускати порожні вантажівки через пасажирський перехід Устилуг-Зосін. Це одна з головних вимог польських перевізників, які влаштували страйк. Вони хотіли, аби їхні порожні вантажівки повертались швидше. Ми сподіваємось, що вони тепер розблокують дорогу", – каже Володимир Балін. Утім, за його словами, страйк польських колег – не  причина черг, а їх наслідок, тож вимоги польських перевізників, які вимагають пришвидшити проходження фітосанітарного контролю саме на польському боці українські перевізники підтримують повністю. 

"На українсько-польському кордоні у нас є чотири вантажних пункти пропуску. Ягодин-Дорогуськ найбільший, і черга на Ягодині постійна. Однак зазвичай вона була 20 км, потім 30 км, зараз понад 60 км. Раніше подій міг простояти п’ять днів у черзі перед Ягодином, а потім ще кілька днів у Дорогуську, очікуючи санітарного лікаря. Зараз деякі водії уже перебувають в черзі перед Ягодином другий тиждень, хоча в Краківці, Рава-Руській та Шегинях ситуація більш-менш стабільна, – каже Володимир Балін. – Наші  представники постійно є на ділянці між Ягодином і Ковелем. Наскільки знаю, там поставили біотуалети та контейнери для сміття. На самому пункті пропуску є елементарні санітарні умови, але у полі їх немає".

За словами представника перевізників, ще до повномасштабної війни вони закликали будувати термінали, у яких водії могли б відпочивати. Утім, жоден термінал не вмістить таку кількість людей, яка зараз скупчилась перед кордоном. 

"Влада маніпулює, коли каже, що електронна черга вирішить ситуацію. насправді, електронна черга аж ніяк не може пришвидшити проходження пункту пропуску. Нам потрібен хода б один додатковий вантажний пункт пропуску. Для початку можна зробити якісні під'їзні дороги до пункту пропуску Угринів-Долгобичув, який уже готовий. Адже навантаження на пункти пропуску зросло в рази", – каже Балін.  

Причин аномальних черг на кордонах декілька. По-перше, Перша всі вантажі, які раніше йшли у країни Балтії через Росію, тепер йдуть через Польщу. 

По-друге, ті товари, які традиційно йшли через порти, тепер пішли по сухопутному коридору. Зокрема, для автомобільних перевізників збіжжя – новий товар: ніхто ніколи не транспортував зерно до Європи вантажівками, оскільки це занадто дорого. Однак через війну, навіть зерно доводить експортувати наземним транспортом.

Стежте за різними регіонами, новинами Львова, України та світу з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу  facebook-сторінку  та  телеграм-канал.