10 мотивуючих цитат блаженного Климентія Шептицького

Климентій Шептицький, у світському житті Казимир, граф Шептицький, був відомим політичним діячем, послом до Галицького сейму та Віденського парламенту, заступником голови Господарського Товариства.

Сьогодні, 17 листопада, народився блаженний священномученик, церковний діяч і архімандрит монахів студиткого уставу Климентій Шептицький. Він був рідним братом митрополита Андрея Шептицького.

У 1996 році отця Климентія, за порятунок ним євреїв у роки Другої світової війни, проголосили "Праведником народів світу". Папа римський Іван Павло ІІ, перебуваючи в Україні з офіційним візитом, у червні 2001 року оголосив архімандрита Климентія Шептицького блаженним.

"Еспресо.Захід" зібрав мотивуючих думок з повчань і доповідей о. Климентія Шептицького.

  1. Жити і працювати на славу Божу повинен і лікар, і урядник, і вчитель, і господар, і родичі мають на славу Божу виховувати свої діти.
  2. Мірою правдивої духовної величі чоловіка є, головним чином, великість любові, що живе в його серці.
  3. З повірених нам від Бога дарів-талантів треба буде колись здати докладний звіт, як ними ми торгували, яку куплю зробили. І, напевно, в того буде прибуток найбільший і найбільша за те нагорода, що Сотворителеві своєму віддасть велике число талантів під видом добрих діл Любові до ближнього.
  4. Бідний той нарід, що в раді державній, в соймі, не має представників, не має своїх заступників, які би точно знали його потреби, про нього дбали, вміли за нього упімнутися і виєднати се, чого йому треба. Тому при виборах так дбаємо о добрих заступників і уважаємо великою програною, якщо таких переперти ми не були в силі.

Читайте також: Топ-10 глибоких цитат Митрополита Андрея Шептицького, які не втратили актуальності у різних сферах життя

  1. А краса чистоти! Бачимо вже її в природі. Вийдім, коли то в лучах сходячого сонця, на травах ще гойдається ранішна, чиста роса. Як гарно дивитися, що в тих малесеньких крапельках, і то в кожній зокрема, відбивається цілий блеск сонця і то у всіх красках веселки. Так само і в чистій душі промінює відблеск сяєва Божої Краси і то в ріжних Його видах безконечних досконалостей. В такій душі блестить і Божа Мудрість і Сила і Доброта і Велич і Милосердя…
  2. У серці кожної людини живе честолюбивість. В одних вона криється, в інших явно виступає, але у всіх вона є, і доперва силою Божої ласки мусить бути омертвлена. Та честолюбивість ставить у серці як ідола своє "я", ставить на престолі, і хотіла б, щоби усі йому кланялися, йому кадило почитання-прославлення приносили, не Богові, а тому ідолові
  3. Покликання – це не примус, не голосний, ніяк не зневолюючий до послуху наказ, але звичайно це буває вимовлене в самій глибині сумління запрошення. Голос той проймає кожен атом нашого єства, але, попри це, у кожну хвилину людська воля може відповісти відмовою. А під скількома ж впливами залишається наша воля!

Читайте також: "Навіть розчаровуючись, ми не повертаємося до місця, в якому вже були", – Мирослав Маринович

  1. Для мене тюремна камера – це монаша келія. Живу так, як жив би в монастирі. Тішуся тим, що можу багато молитися, що можу все те переносити та жертвувати себе Господу Богу. Думаю, що ми є останні жертви тепер та що Господь все скоро перемінить на краще. І то, може, в короткому часі. Тільки молімося, маймо довір’я до Господа Бога, не сумніваймося в тому, що нічого не діється без Божої волі, і Пречиста Діва Марія та наші святі заступники поможуть нам
  2. Любити собі близьких і зичливих – каже природний закон. Так чинять і погани, але любити навіть своїх ворогів – то заповідь нова, то заповідь Христова; вона зобов’язує християн і повинна бути характеристичною ознакою християнина в протиставленні до нехристиян; а щоб вона була цілком християнською, мусить бути з пожертвуванням власного "я" і матеріальних посередників, і часу, і сил, і здоров’я, а у випадку потреби, і власного життя. То є ідеал любови, і така любов Ісуса Христа до нас у найвищім безконечнім ступені.
  3. Щодня повторюймо молитву: "Ісусе, скріпи мою віру". Так не зазнаємо розчарування, бо якщо треба в щось сліпо вірити, то в доброту, любов, милосердя нашого Бога.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.