"Дударик" представив пісню "Ой мороз-мороз": росіяни вкрали її на Вінниччині

Львівська національна академічна чоловіча хорова капела "Дударик" у рамках свого проєкту "Прийняття" представила вже п'яту пісню, яку Росія поцупила в України 

Про це повідомив "Дударик", інформує Еспресо.Захід.

Сьогодні, 23 червня, Львівська національна академічна чоловіча хорова капела "Дударик" представила чергову пісню, яку росіяни вкрали в українців. Мова про широковідому на теренах колишнього Союзу пісню "Ой мороз-мороз, не морозь мєня", автором якої в російській версії Вікіпедії зазначена Марія Морозова-Уварова, дружина першого виконавця пісні Алєксандра Уварова. Начебто цю пісню жінка написала в 1954 році, хоча своє авторство – уже в цьому тисячолітті – так і не змогла оформити. 

Як розповідають "дударики" , ця пісня, яку багато хто вважає також російською народною ( хоча навіть російська Вікіпедія стверджує, що її немає в жодному з давніших збірників російських народних пісень) насправді була дуже популярною у Вінницькій області ще на початку 1900-х років під назвою "Ой мороз-мороз, не студи мене". 

"У цій пісні, в її тексті розчиняєшся, –  зазначає керівник Дударика, диригент, автор проєкту "Повернення" Дмитро Кацал. – Це мовби повернення в Україну з довгих мандрів. Чи довгожданий дім, де батько, матір, друзі і незбагненна краса краю, рідного краю. Продовжуємо повертати до нашої родини ненадовго втрачені українські пісні, украдені та експлуатовані нашим екзистенційним ворогом - московитами. Привітай же, моя Ненько, моя Україно!" 

"Пісня "Ой мороз, мороз" мені сподобалася найбільше, –  говорить вокаліст капели "Дударик" Назар Лозинський. – Я виконую соло. Пісня дуже гарна. Росіяни просто змінили текст. А українською, автоматично, вона звучить гарно, співається, а для вуха це, як мед. Душа радіє і співає. Сьогодні, особливо, у час повномасштабної війни Росії проти України, мусимо показувати, що Росія нічого свого не мала і крала в чужих. Ми це бачимо наочно під час війни і всі ці пісні, які вважають в Росії «своїми», маса імен українських композиторів, яких Росія вважає «своїми», це були українські люди, зросійщені, захоплені у різні періоди. Люди повинні це знати".

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал