Еспресо. Захід

Донором став батько: у Львові медики пересадили нирку 15-річному хлопцю

4 вересня, 2023 понедiлок
13:10

У Львові лікарі провели родинну пересадку 15-річному Сашкові Козулі з Волині. Нещадне аутоімунне захворювання знищило нирки хлопчика

Зміст

Про це повідомили у Першому медичного об'єднанні Львова, передає "Еспресо.Захід".

"Останні п’ять минули не за шкільною партою і не за улюбленою грою у футбол з однолітками, а в залі гемодіалізу та лікарняних палатах. Усе почалося з того, що у Сашка зʼявилися набряки та зменшилася кількість сечі. А з часом нирки і геть відмовили. Причиною виявилася аутоімунна недуга — системний червоний вовчак. При цьому захворюванні імунна система виробляє антитіла, що атакують та руйнують здорові клітини, тканини і органи власного організму. Це може призводити, зокрема, до ниркової, серцевої та легеневої недостатності. У Сашка відмовили саме нирки і їхню функцію роками — по кілька разів на тиждень — виконував апарат. Врятувати хлопця могла лише пересадка нового органу", - розповіли в медоб'єднанні.

Батьки Сашка звернулися за допомогою до Центру трансплантології Першого медоб’єднання Львова. Тут юнакові ще рік тому мали планово пересадити нирку. Донором був готовий стати батько, адже його орган ідеально підходить синові. Однак, напередодні операції Сашко перехворів на ковід і ослаб ще більше.

пересадка нирки Сашкові КозуліФото: Перше медичне об'єднання Львова

"Стан дитини не дозволяв виконати трансплантацію. І погіршився настільки, що юнак опинився у реанімації. Відтоді почався складний та довгий період лікування, аби вибороти в хвороби час ремісії і все ж провести пересадку. І цей шанс таки випав. Після довгих місяців цілодобового медичного догляду, стан Сашка вдалося стабілізувати", - зазначили медики.

Відтак лікарі одразу приступили до довгоочікуваної пересадки під час так званого трансплантаційного вікна. Татову нирку хірурги вилучили лапароскопічно — через невеликий розріз — аби його одужання було швидшим.

Загалом родинна пересадка пройшла успішно й тривала понад 6 годин. Батькова нирка запрацювала в тілі сина просто на операційному столі. Вже на восьмий день хлопчика виписали з лікарні.

  • Раніше повідомлялося, що лвівські медики швидкої врятували молоду жінку, у якої зупинилося серце.
Теги:
Читайте також:
Львів
+17.1°C
  • Львів
  • Київ
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, субота
6 червня
15:02
троянди на все літо
На Львівщині 7 червня до 25° тепла, місцями дощ
14:45
Пілоти FPV дронів 14-ї волинської бригади знищили дві гармати, безпілотники і авто росіян
Пілоти FPV дронів 14-ї волинської бригади знищили дві гармати, безпілотники і авто росіян
13:49
Оновлено
Обмін полоненими 05.06.2026
Шестеро жителів Львівщини повернулися з російського полону: прізвища
13:31
Історичне панно "Збір винограду" з Погулянки у Львові реставрували й перенесли на територію Jam Factory
Історичне панно "Збір винограду" з Погулянки у Львові реставрували й перенесли на територію Jam Factory
13:01
У рейсовому автобусі на кордоні з Польщею вилучили 120 незадекларованих шкурок песця
У рейсовому автобусі на кордоні з Польщею вилучили 120 незадекларованих шкурок песця
12:22
Інтерв’ю
Руслан Неровня на позивний Таблиця
"Мені важливо зафіксувати свій час і досвід": начальник штабу танкового батальйону 125-ї бригади про війну і творчість
12:10
Інтерв’ю
Нікіта Кісельов
"Мені б на сніданок твій поцілунок". Ідеальний рецепт схуднення від співака Нікіти Кісельова
11:43
Львівщина 6 червня попрощається з воїнами Юрієм Котелком і Богданом Довбушем
Львівщина 6 червня прощається з воїнами Юрієм Котелком і Богданом Довбушем
2026, п'ятниця
5 червня
19:15
Посадовця ДСНС на Івано-Франківщині судитимуть за схему з працевлаштуванням для ухилення від мобілізації
Посадовця ДСНС на Івано-Франківщині судитимуть за схему з працевлаштуванням для ухилення від мобілізації
18:35
Обмін полоненими 05.06.2026
П’ятеро жителів Хмельниччини серед звільнених з російського полону українців
18:18
Анастасія Гнатишин
15-річна львів’янка Анастасія Гнатишин стала чемпіонкою Європи з шахів
17:52
Обмін полоненими 05.06.2026
Двоє жителів Рівненщини серед звільнених з російського полону військових
17:36
Добротвірське водосховище
Апеляційний суд зобов’язав повернути державі 667 га земель Добротвірського водосховища
16:37
Олександр Романчук
Прикарпатець і футболіст збірної України Романчук зворушив жестом у військовому шпиталі на Львівщині
15:43
Обмін полоненими 05.06.2026
З російського полону повернулися четверо волинян та захисник із Маріуполя, мати якого проживає в Ковелі
15:23
обмін
Серед звільнених з полону — четверо прикарпатців повернулися додому
15:05
на Львівщині викрили схему незаконної демобілізації військових
Фальшива третя дитина: на Львівщині викрили схему незаконної демобілізації військових
14:37
ТЦК
Посадовця Луцького ТЦК затримали за підозрою в отриманні $7000 за уникнення мобілізації
10:56
пункт пропуску, прикордонники
Рух транспорту через ПП "Солотвино" на кордоні з Румунією призупинять на 10 днів: графік обмежень
10:23
прощання з Героями
На Львівщині 5 червня попрощаються зі сімома полеглими військовими
09:53
У нацпарку "Мале Полісся" на Хмельниччині розквітли рідкісні орхідеї, занесені до Червоної книги
У нацпарку "Мале Полісся" на Хмельниччині розквітли рідкісні орхідеї, занесені до Червоної книги
09:15
Держкомісія дозволила ексгумацію польських та українських поховань у Львівській, Волинській і Тернопільській областях
08:39
Замість імперського наративу: Львівська ОВА пропонує перейменувати медуніверситет та аеропорт
Замість імперського наративу: Львівська ОВА пропонує перейменувати медуніверситет та аеропорт
Більше новин