![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347128_452946993_8073537746022878_23435014520408547_n_new_80x50_0.webp)
Долю родини Франка повторюють мільйони українців. Блог Миколи Княжицького
Через російську окупацію син Петро був знищений, донька Анна емігрувала, Тарас шукав способи співіснувати з совєтською владою
Вчора міністр освіти Польщі заявив, що польські школи готові прийняти 300 тисяч українських дітей. У Німеччині приймають сто тисяч. Ми, ще до цієї фази війни завжди жили на два міста: Львів і Київ. Серед київських однокласників нашого молодшого сина, якому 8 років дуже багато за кордоном.
У нашої доньки вступна кампанія. За кордон вона вступати не захотіла. Тому я слідкую через Інтернет за кількістю абітурієнтів. Кампанія ще триває, але заяв на вступ не дуже багато. Добре, якщо залишиться збереться третина від минулого року.
Діти багатьох моїх знайомих вступають у Польщу. Якою буде освіта під ракетами? Як виживатимуть ВНЗ? Їхній бюджет складається з державних дотацій і коштів, які платять студенти-контрактники. Таких буде мало. Чим тоді платити за опалення класів і авдиторій?
Якщо платити нічим - значить заняття будуть онлайн. І частину факультетів і, можливо ВНЗ згодом закриють. Отже і деякі викладачі у пошуках роботи виїдуть за кордон.
Інші країни зацікавлені у переманюванні до себе українців. Очевидно, ми їм вдячні за прихисток, але що буде з Україною? Хто тут залишиться? Скільки людей? Скільки освітян і науковців? Я не чув, щоб урядовці пояснювали це і не бачу, як запобігають депопуляції України. Так, це наслідки війни. Є об‘єктивні причини. Але ж їх долати потрібно.
У музеї Франка у Львові, який називають "Домом Франка" кошти теж є лише на зарплату. Але музей живе. Щоб придбати цінну колекцію про Івана Франка тут проводять заходи до 130 річчя Анни Франко, доньки Івана Яковича. Колектив і студенти - актори театру УКУ поставили виставу за її мемуарами. Долю родини Франка повторюють мільйони українців. Через російську окупацію син Петро був знищений, донька Анна емігрувала, Тарас шукав способи співіснувати з совєтською владою. Студенти УКУ і співробітники музею у такий спосіб підтримують франкознавство.
А що з освітою, університетами, нашим майбутнім? Війна з російськими окупантами триватиме довго. Нам потрібно вміти жити у таких умовах, зберігати людей, інтелектуалів, вчити громадян. І для уряду це має бути ключовим завданням!!!
Про автора. Микола Княжицький – народний депутат України, фракція "Європейська Солідарність".
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе
![крига Генрі Форда крига Генрі Форда](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347102_453096945_910218067808766_1565905754232653360_n_new_80x50_0.webp)
![Портрет Августина Волошина Портрет Августина Волошина](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347086_photo_2024-07-12_10-39-16-91_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332685_zsu_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347068_pol65_new_80x50_0.webp)
![Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347048_IMG_20240726_132656_402_new_80x50_0.webp)
![На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347032_66a365c219eed608879982_new_80x50_0.webp)