"Добровільно утворені громади нині в кращому фінансовому стані, ніж ті, що створені торік насильно", – Володимир Квурт

Нинішня влада на завершальному етапі реформи децентралізації відмовилася від принципу добровільності об’єднання громад.

Про це зазначив у програмі "Вечір з Миколою Княжицьким" Володимир Квурт, депутат Львівської облради, у 2015-2020 рр. – міський голова Винників (міста з 400-річною історією, яке фактично "зникло" внаслідок реформи, ставши частиною Львівської міської ОТГ), передає "Еспресо.Захід".

 

"Ми отримали дуже багато неплатоспроможних громад, або з низькою платоспроможністю. Чому? Перший етап реформи ніс на собі навантаження власне добровільного об'єднання. Перші громади, які добровільно утворювалися, на сьогодні мають кращий фінансовий стан, ніж ті громади, які були утворені на другому етапі", – сказав він.

Володимир Квурт додав, що коли прийшла сьогоднішня влада, то на завершальному етапі реформи вони відмовилися від принципу добровільності: "Власне, закон про ОТГ поклали на поличку, а прийняли зовсім інший документ. Прийняли з порушенням Конституції, і сьогодні він працює з безліччю проблем".

Ще одна причина неспроможності громад – відсутність належних дотацій з державного бюджету. В Україні на місяцях залишається аж 60% податків з доходів фізичних осіб. А в Німеччині – лише 15%. Натомість допомога з державного бюджету громадам у нас становить 1,4% загального доходу громад, а в Німеччині – 12%. У Словенії – 17%, Польщі – 5%, Швеції – 13%.



Інфографіка. Щоб збільшити зображенн, натисніть на фото

"Якщо ми подивимося будь-яку європейську країну, приблизно третина ресурсів місцевої громади – це ресурси, які приходять з державного бюджету. Так є всюди і так завжди! На жаль, у нас не зовсім правильно це розуміють", – зауважив директор з науки та розвитку Інституту громадянського суспільства Анатолій Ткачук.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.