День свіжих овочів: які продукти зараз доступні та корисні львів’янам

Сьогодні, 16 червня, у світі відзначають міжнародний день свіжих овочів.

Щороку на початку літа відзначають День свіжих овочів, коли їх найбільше у новому сезоні. Цей день нагадує про те, що потрібно стежити за свіжими місцевими овочами, які варто споживати протягом усього літа. В цей день провадять інформаційні кампанії, щоб розповісти про переваги свіжих овочів та збільшити їх органічне вирощування. Весь місяць червень дехто називає місяцем свіжих фруктів та овочів!

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), люди повинні їсти щодня не менше 400 грамів овочів та фруктів (суперкрохмалиста картопля не враховується).

Цікаво, що раніше словом "овоч" називали і овочі, і фрукти, адже первісно воно означає плід. Тому люди не розрізняли овочів та фруктів. Для прикладу, до кінця ХІХ століття помідори вважали фруктами і лише після того, як Верховний суд США з поради науковців класифікував їх, як овочі, тоді ставлення до них змінилося. До речі, кавун – це теж овоч! Він з того ж сімейства, що і гарбузи та огірки.

Читайте також: На Львівщині подорожчали олія та цукор

Стосовно наших львівських широт, то найкориснішими овочами називають: капусту, моркву, цибулю, часник та червоний буряк. Всі вони зараз є доступними.

Капуста містить велику кількість клітковини, яка прискорює виведення холестерину. Капуста дозволяє знижувати ризик виникнення застуд і розвитку інсультів. Завдяки вмісту досить рідкісного вітаміну U капуста здатна знешкоджувати небезпечні хімічні речовини і навіть загоювати виразки.

При ожирінні, захворюваннях нирок і печінки, ураженнях ясен дуже корисною вважається морква. Вона містить багато різних вітамінів і мікроелементів (магній, калій, кальцій).

"Очисником організму" номер один називають червоний буряк. І все це завдяки клітковині, вітамінам і органічним кислотам, які дозволяють знищувати гнильну флору в кишечнику і покращувати процес "переробки" їжі. Також цей овоч сприяє процесу омолодження організму завдяки фолієвій кислоті.

Головною цінністю цибулі є фітонциди, які вбивають грибки і бактерії. Тобто, цибуля захищає нас від безлічі захворювань. А один зубчик часнику містить безліч корисних мікроелементів, які дозволяють знижувати кількість холестерину, очищати судини, вбивати туберкульозну і дифтерійну палички, позбавлятися від глистів.

Крім цього, на прилавка зараз є свіжі огірки, зелена цибуля, редиска та молода картопля.

Найкраще купляти свіжі овочі на ринках у фермерів. Адже в магазинах продукти можуть довго застоюватися і їх можуть спеціально обробляти чимось, щоб вони виглядали свіжими.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.