День боротьби з бідністю: що потрібно робити, щоб стати багатим
17 жовтня у світі відзначають Міжнародний день боротьби за ліквідацію бідності, який затвердила Генеральна Асамблея ООН у 1992 році
Межа бідності — мінімальний рівень доходу, який вважають адекватним для проживання у певній країні. Тому ця умовна межа суттєво відрізняється у розвинутих державах і в країнах, що розвиваються.
За даними ООН, на планеті за межею бідності зараз живе близько 1,65 млрд осіб. Повномасштабне російське вторгнення в Україну спровокувало серйозну гуманітарну кризу: за даними програми розвитку ООН, довгострокова війна призведе до того, що 30% українського населення можуть опинитися за межею бідності, а ще 62% – бути під загрозою опинитися за цією межею. Та попри невтішні прогнози, українці продовжують боротися з агресором та працювати і, звісно, мріяти про швидку перемогу та багатство.
"Еспресо.Захід" розповість про п’ять ключових питань, відповіді на які можуть допомогти вам розбагатіти.
Фото: freepik
Що для мене багатство?
Найперше, щоб стати багатим, треба пояснити собі, що для вас означає багатство. Відповівши на це питання, можна краще зрозуміти, чого ми хочемо. Адже різні спільноти та індивідууми мають свої цінності, які визначають їхній рівень багатства. Наприклад, чого варті гроші, коли немає здоров’я? Або, чого варті розкоші світу, коли ти нещасливий? Тобто багатство – це насправді комплекс речей і відчуттів, які потрібні людині для життя і дозволяють почуватися добре й не думати про постійну потребу в чомусь.
Звісно, коли ми говоримо про багатство, першим ділом у голові виникає велика кількість грошей на рахунку. Що більше їх, то багатшими ми є. Такі правила диктує світ, у якому живемо, де чи не все можна продати й купити. Та гроші самі по собі не мають цінності, вони слугують інструментом для здобуття того, чого ми хочемо. Чим більше цих інструментів, які спрощують життя, тим більше нам здається, що маємо чи можемо мати все, що забажаємо. Однак, якщо задуматися, чи потрібні нам усі блага світу і чи здатні ми їх усі спробувати? Напевно, що ні, бо нам не вистачить на це ні часу, ні здоров’я.
Це веде до мотивації. Що нас мотивує прокидатися зранку і працювати щодня на роботі, яка може і не подобатися – страх бути голодним (не оплатити комуналку і мати пустий холодильник) чи все ж жага пізнати щось нове і спробувати більше благ світу (хоч раз на рік мати відпустку і поїхати в нове місце)? Відповідь на це також дозволяє краще зрозуміти, як ми пояснюємо собі, навіщо нам те багатство. Тобто потрібно пам’ятати про ціль.
Здебільшого правда завжди десь посередині – і їсти хочеться, і щось нове побачити теж. Та кожен сам визначає цей баланс страху і жаги.
Що робить мене багатим?
Це питання перегукується з першим, але дозволяє задуматися над своїми талантами, які допомагають здобути багатство. Так, з одного боку не всі таланти приносять однаковий заробіток, але з іншого – всі таланти можуть принести схожу внутрішню сатисфакцію, якщо їх розвивати і показувати результат. Відповідно, тут уже компроміс між тим, що ми хочемо робити, бо маємо до цього любов і талант, і тим, що приносить стільки грошей, скільки нам потрібно для життя в достатку.
Ідеальний варіант – робити те, що подобається і мати за це стільки, у скільки ми оцінюємо цю працю. Та це можливо лише, коли ми не зупинятимемося в розвитку того, що виберемо. Оскільки щодня світ змінюється, завжди є те, чого ми не знаємо, а нове знання може допомогти нам у здобутті багатства.
Скільки часу я присвячую, щоб стати багатим?
Тайм-менеджмент, або планування свого часу, часто називають ключем до багатства. Адже можна знати, що ти хочеш, розуміти, який талант маєш, але при цьому не приділяти достатньо часу своїй меті й розвитку.
Сучасне життя постійно потребує нашої уваги, відповідно, витрачаючи її на різні речі, які відволікають (наприклад, безцільно сидіти в соцмережах), ми не можемо зосередитися на досягненні результатів у тому, що може принести нам багатство, яке ми хотіли б мати. Часто можна почути таку фразу – багатий той, хто вміє керувати своїм часом. Адже тоді ви чітко знаєте, коли треба зосередитися, а коли можна розслабитися. Це як вдих і видих, але у більших часових масштабах.
До часу також належить стратегія поводження з грішми. Найперше мова про економію. Якщо не вміти економити, тоді важко інвестувати гроші у щось більше, ніж щоденні потреби. Тобто це вміння очікувати й маневрувати, бо ти відповів собі, що таке багатство, чи розвиваєш себе і скільки часу готовий присвятити цьому, щоб здобути бажане.
Чи маю я друзів, які хочуть такого ж багатства?
Як не крути, але людина істота суспільна. З мінусів – це породжує ієрархію і соціальну несправедливість, а з плюсів – дає можливість формувати спільноти однодумців, які можуть допомогти досягнути бажаного. Тому ваше коло людей і середовище, в якому щодня "варитеся", є дуже важливим, бо один в полі не воїн, хіба самотній герой.
Формування друзів, які мають схоже уявлення про багатство, дозволяє значно швидше його досягнути.
Чи готовий я ризикувати задля багатства?
Думаю, вам доводилося чути вислів: "Хто не ризикує, той не п’є шампанського". Справді, щось цінне не так просто отримати, інакше воно б не було таким вартісним. Це означає, що часом доводиться йти на ризик: чи то змінювати роботу або коло друзів, чи вкладати останні гроші у власну справу або у свої таланти, чи змінювати графік сну і дозвілля, щоб встигати більше, чи, зрештою, щоб купити лотерейний білет і бути готовим розчаруватися, бо шанс на виграш один на декілька мільйонів. Усе це ризики, бо ми на сто відсотків не знаємо, чи принесуть наші дії бажаний результат, що дасть нам багатство. Однак попри це, ми робимо спробу. Хтось зупиняється після першої, а хтось, як Томас Едісон, зробить і 1000 спроб, щоб лампочка таки засяяла. Тому ризики нога в ногу йдуть із наполегливістю, бо, зрештою, якщо ми не успадкували від багатої тітки мільйони, тоді головою і руками доводиться трудитися за своє багатство.
Тож шанси розбагатіли є в кожного, однак не кожен готовий скористатися ними. Та спробувати точно варто і бажано не один раз.
- Нагадаємо, станом на 2023 рік чоловіки в Україні отримують зарплатню на 18,6% більшу, ніж жінки: уряд планує до 2030 року скоротити гендерний розрив в оплаті праці до 13,6%.
- Міністр фінансів Сергій Марченко зазначив, що наразі Україна докладає вдвічі більше зусиль, щоб переконати партнерів надати фінансову підтримку
- Актуальне
- Важливе