Чому у Львові просять бізнес допомагати заживлювати світлофори, а не купляють генератори
ЛКП "Львівавтодор" звернувся з проханням до львів’ян, щоб допомогти забезпечити альтернативним живленням світлофори на складних перехрестях міста
Як повідомили у ЛКП "Львівавтодор", на сьогоднішній день, вже дев’ять таких світлофорних об’єктів заживлено завдяки допомозі місцевих підприємств.
Мова йде про: перехрестя вул. Личаківська – вул. Пасічна, перехрестя вул. Липинського – вул. Промислова, перехрестя вул. Стрийська – вул. Сахарова, перехрестя вул. Стрийська – вул. Вернадського, перехрестя вул. Митна – вул. Личаківська, перехрестя вул. Бандери – вул. Антоновича, перехрестя вул. Сахарова – вул. Горбачевського, перехрестя вул. Сахарова – Вітовського – Коперника.
Однак виникає питання, чому для цього не купляють окремих генераторів чи інших зарядних пристроїв?
Як розповів "Еспресо.Захід" голова комісії транспорту, зв'язку і міської мобільності Львівської міськради Ігор Зінкевич, ще у кінці минулого року він мав виїзну зустріч на перехресті вул. Наукова та вул. Стрийська з директором департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Олегом Забарило щодо того, як зменшити аварійність на цій ділянці при вимкненні світлофорів через терористичні обстріли росіянами критичної інфраструктури України.
"Моя пропозиція була, щоб утворити там кільце. Однак виявилося, що там проходять тролейбусні кабелі, які не вийде переробити під варіант кільця. До того ж, це б зайняло певний час і призвело до нових ускладнень, поки тривала б робота. Натомість Олег Забарило запропонував варіант альтернативного підключення, коли поговорити з місцевим бізнесом, який має свої генератори і може підключати їх до світлофорів. Варіант виявився дієвим. Потрібно до 10 хв, щоб на цьому перехресті, після відключення світла, знову запрацювали світлофори", - каже Ігор Зінкевич.
Стосовно закупівлі окремих генераторів для заживлення світлофорів, голова комісії транспорту, зв'язку і міської мобільності наголошує, що таке рішення є проблематичним і не ефективним.
"Закупівлі під час воєнного стану і виплати з казначейств – це складний механізм, який тягне за собою багато додаткових проблем і часу для виконання. Загалом, можна купити генератор, але ж ми не поставимо на кожному перехресті людину, яка буде його включати, виключати і стежити за ним. Також, якщо говорити про якісь менші батареї-павербанки, рішення теж не оптимальне. Адже електроенергію можуть виключати в різний час на різні години і потужності цих пристроїв може не вистачати, а ціна їх велика", - додає Зінкевич.
Голова комісії з фінансів та планування бюджету Наталія Шелестак розповіла "Еспресо.Захід", що до них на комісію не зверталися з питанням про генератори для заживлення світлофорів. Також вона звернула увагу на екологію. Адже чим більше генераторів в місті, тим більш брудним є повітря, яким ми дихаємо. Тому ініціатива, коли підприємства діляться своєю електроенергію для роботи світлофорів у час відключення світла, має свою корисну логіку і для здоров’я львів’ян.
- Нагадаємо, у Львові бізнес уже забезпечив безперебійне живлення для світлофорів на дев’яти найбільш завантажених перехрестях
- Актуальне
- Важливе