Чого ви очікуєте від 28 BookForum?

Любов до Форуму видавців мені привила улюблена викладачка з факультету журналістики Мирослава Прихода. Якось під час пари вона сказала: "Якщо ви не читаєте художніх текстів, з вас ніколи не буде хороших журналістів". Ця фраза переслідує мене щоденно, тому книги у моїй домівці всюди.

Моя перша книжкова виставка була в 2002 році, за рахунком це був 9-й Форум видавців. Спершу когорта наших дівчат волонтерила декілька років. Опісля, знаючи місце розташування кожного видавництва та спеціалізацію літератури, ми вже сміливо могли найматися в помічники для продажу книг на Форумні дні. Ясна річ, що всі зароблені гроші йшли на книгоновинки. Але моє сумління тішило те, що принаймні з гаманця я для купівлі книг в той місяць виймала на декілька сотень гривень менше.

За всі ці роки мені вдалося побачити Пауло Куельо – бум на читання творів якого Україна також пережила, Еріка Еммануеля Шмідта – мого улюбленого франко-бельгійського письменника та драматурга, Марека Краєвського (до речі, сам автор мені сказав: "Ще ніхто так гарно не рекламував і не продавав мої книги, як ви", це було на стенді видавництва "Урбіно", котре видало декілька дуже хороших та успішних його книг).

В рамках Форуму мені запам’яталася також зустріч із британським нейрохірургом Генрі Маршем, обидві книги якого видало видавництво "Старого Лева".

Поки пишу цей текст, згадую, в котрому ж архіві зберігається моє фото з Ольгою Токарчук, бо ж прочитала, що почесною гостею 28 BookForum стане саме вона – Нобелівська лауреатка. І це вперше в історії України авторка із нагородою Нобеля братиме участь в українському літературному фестивалі.

До слова, Ольга Токарчук отримала Нобелівську премію з літератури за 2018 рік "за уяву оповідачки, яка з енциклопедичною пристрастю представляє перетин кордонів як форму життя" (інформація подана на фб-сторінці Форуму видавців).

Я ж бо у 2000-х оголошувала автограф-сесію на роман цієї польської авторки "Веди свій плуг понад кістками мертвих", а потім зробила декілька світлин. Тепер розумію, скільки ж у них цінності.

Цьогоріч книжкова виставка відбудеться 15-19 вересня. Відвідувачі та гості дуже сподіваються, що бодай частина програми таки проходитиме офлайн (а я про це – звісно ж мрію), бо карантинний рік дуже позначився на книговиданні України загалом.

Я вкотре нотуватиму до блокнота, з якими авторами, друзями та знайомими хочу випити філіжанку кави чи обговорити творчі плани. Бо ж у книжкові дні до Львова з’їжджаються з усіх куточків України і місто справді стає епіцентром книжково-письменницького життя.

Люблю відвідувати виставку у перший день, котрий відведений для гостей, учасників та преси, бо в наступні дні побачити все потрібне – просто нереально – кількість людей у залах палацу просто неймовірна.

Щороку слідкую за оголошеннями премій та нагородженням авторів та видавництв. Тішуся цікавим новим іменам та книгам і радію, що можу бачити так багато прекрасних подій у своєму місті щороку у вересні.

Тож до зустрічі! 15-19 вересня – місце зустрічі змінити не можна!

Про авторку. Леся Кічура – українська казкарка, письменниця, кандидатка наук з соціальних комунікацій, провідна редакторка Національного драматичного театру ім. Марії Заньковецької.

Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.