Чим зайняти дітей, коли немає світла

Постійні відключення світла через ракетні удари росіян стали зараз частиною українських буднів, щоденним викликом для роботи та побуту, особливо для сімей із дітьми

Декілька способів зайняти такі вечори та зменшити рівень стресу від нетипових буднів дітям розповідає "Еспресо.Захід". 

Отож, вдягаємо теплі светри та шкарпетки і починаємо вигадувати домашні заняття, які приносять позитивні емоції, допомагають цікаво згаяти час та не потребують електроенергії.

Малювання світлом

Світловий маркер чи маленький ліхтарик і дошка (або планшет) для малювання світлом – бюджетна гра, яка розвиває уяву, дозволяє фантазувати та ще й створює казкову атмосферу. Намалювати ліс із диво-звірами, чи зоряне небо, а може зіграти у хрестики й нулики? Легко, на що вистачить натхнення, всі варіанти добрі.

Читайте також: "Потрібні спокій, план та імпровізація": керівник школи виживання про те, як пережити блекаут узимку

Сніговик і сніжки вдома

Одна миска снігу в хаті може зробити дітей щасливими, а дорослим подарувати хвилини тиші та перепочинку. Тут варто взяти до уваги, що для таких забав варто використовувати поверхні, які легко витерти, або ж підкласти рушник. Прикрасити та вбрати домашнього маленького сніговика можна одягом від інших іграшок, паличками, каштанами чи камінчиками, які діти точно притягли додому ще з часу осінніх прогулянок.

Якщо ж у вас є ліхтар чи лампи, або в хаті ще не геть стемніло, тоді сніжні кулі можуть перетворитися на тимчасові картини за допомого будь-яких фарб, які є вдома. Це можуть бути акрилові фарби, гуаші чи акварель. Перші гірше змиваються, зате яскравіше виглядають.

Читайте також: Люди по-різному переживають війну, і важливо зараз зберегти здоровий глузд, – Марія Маківничук

Запускати дзиґу 

Маленька дерев'яна чи металева забавка кружляє дуже медитативно, змінює маршрути та створює тіні. Можна спробувати зіграти у гру, чия дзиґа довше крутитиметься, або чия затанцює карколомніше. Або просто запускати й милуватися.

Дерев'яний "тетріс"

Гра-складанка від 2 і до 102 років точно. Набір частинок дозволяє кожного разу складати новий варіант у спеціальній дерев'яній основі. А також можна викладати фігури просто на будь-якій поверхні. Для складання цілком достатньо світла від свічки, зате мозок працює, як яскрава лампа. До того ж гра українського виробництва та помірної вартості. 

Балансири

І знову дерев'яні забавки. Балансирами можна бавитись усією сім'єю, кожен ставить частинку так, аби не розвалити конструкцію. Цих ігор є до кольору, до вибору. Тож, просто обираєте вою тематику. Тут також можна згадати про інші настільні ігри, які не потребують детального світла, як от дженга чи стільчики-містакос.

Читайте також:"Крім порад, реальної допомоги немає", – голова ОСББ на Львівщині про комунікацію з владою

Зробити і запускати літачки

Головне, аби не у свічку, але забава проста і листочки для неї знайдуться у кожній хаті. За бажання можна якось прикрасити крила свого літака (то вже завдання для дитини). А тоді по черзі запускати.

Ліхтарі з історіями

Такі ліхтарики зазвичай мають у комплекті одну-три історії, казки або набір картинок різних тварин-комах-рослин для вивчення. Тут можна й самому вигадувати історії, й трохи використати вже готові, аби спростити собі життя. Принагідно згадаємо і про театр тіней, тут досить взагалі лише рук та предметів навколо, ще трохи фантазії – і стіни перетворяться на найцікавіший екран.

Посмажити зефірки над свічкою

Звичайні зефірки до какао чудово для цього надаються, просто варто обирати не найменші. Свічку також варто взяти не надто ароматну, тоді наколюємо на виделки і вперед – трохи довше, ніж на багатті, але не менш смачно та весело. Важливо також попередити дітей, що такі забави можливі лише поряд із дорослими. І для більшої безпеки використовувати керамічний чи металевий посуд для зберігання зефірок і як підставку для свічки.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.