Чи може підземний паркінг стати бомбосховищем. Думка експерта

Забудовники запевняють, що фактично кожен паркінг та підвал у нових будинках може стати безпечним сховищем у разі надзвичайної ситуації, але за певних умов.

Про це у коментарі для "Еспресо.Захід" розповів директор ТзОВ "Львівська інвестиційна компанія", депутат Львівської міської ради Назарій Бербека.

Коли паркінг стає сховищем

Підземні паркінги справді можуть мати подвійну функцію: парковки та сховища. Але для другого функціоналу є певні ключові вимоги:

Якщо ці вимоги виконані, то паркінг повністю відповідає вимогам сховища для людей.

Та загалом майже кожен паркінг при потребі можна використовувати як сховище тимчасового перебування людей і воно буде безпечним. І важливо щоби мешканці знали, де поблизу них є місце, яке можна використати для укриття.

У новобудовах можна тимчасово схоронитись і у підвалі

Якщо брати район Малоголосківської, то справді декілька будинків не мають підземного паркінгу, але у них є підвальні приміщення, у яких також можна тимчасово перебувати. Також поруч вже у нових спорудах паркінги є і там достатньо місця для мешканців цілого району.

Загалом підвали теж підходять для тимчасового сховища, але паркінги більш комфортні, оскільки там і більше місця, і вони додатково обладнані системою вентиляції та пожежегасіння.

У Львові лише цього року ввели нові безпекові вимоги до паркінгів

Держава не висуває таких вимог, а у Львові у нас є практика при видачі містобудівної документації вимагати їх врахування. Її ввели цього року. Та мало імовірно, що у місті є об'єкти, які були зведені вже з повною адаптацією під ці вимоги, адже зараз ще добудовують об'єкти, дозволи на які отримані декілька років тому. Нові ж вже точно мали б відповідати усім вимогам. Це не великі витрати для забудовника, а переваг від того для мешканців значно більше.

Як бачимо, забудовники переконані, що у їхніх будинках мешканці можуть схоронитись у разі військових дій. Та для того потрібна їх взаємодія з ОСББ, які створені у новобудовах. Саме активність людей та пояснення девелоперів можуть допомогти уникнути паніки.

На жаль, як йшлося у попередньому матеріалі "Еспресо.Захід", у цій ситуації чиновники Львівської міської ради фактично уникають обов'язків організації та інформування населення. На прикладі району Малоголосківської це видно дуже чітко. Усі зусилля влади вилились лише в те, щоби скласти карту укриттів міста та на ній цей район є величезнною білою плямою, хоч там проживає вже більше десяти тисяч мешканців!

Відзначимо, що проблема сховища стала ще одним підтвердженням бездіяльності влади міста щодо соціальної інфраструктури району Під Голоском, де критичний брак доріг, навчальних закладів, амбулаторій, зелених зон, місць для дозвілля і відпочинку, паркомісць…

Як запевняють голови ОСББ у цьому районі, вони і не чекають допомоги від влади. Мешканці самі вже розробили алгоритм дій у разі надзвичайної ситуації та сформували інструкції.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.