Чемерис про рішення відкрити літні майданчики у Львові: "Є постанова Кабміну, яка встановлює обмеження для "червоної" зони і яку треба виконувати"
За словами директора департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА Ореста Чемериса, ситуація на Львівщині залишається "достатньо складною".
"Є постанова Кабінету міністрів (про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів, щоб запобігти поширенню коронавірусної інфекції. – Ред.), яку треба виконувати. Не обговорювати, а виконувати, – наголосив очільник профільного департаменту у відповідь на запитання щодо того, як він ставиться до рішення міської ТЕБ і НС Львова відновити роботу ринків і дозволити відкрити літні майданчики (напередодні це рішення розкритикував голова Львівської ОДА Максим Козицький). – Є певні обмеження, визначені цією постановою, характерні для "червоної" зони. Львівщина й надалі перебуває в "червоній" зоні. Нагадаю, є три показники: коефіцієнт виявлення захворювання, госпіталізації на 100 тисяч населення протягом останніх 7 днів і завантаження ліжок із киснем. Принаймні два із цих трьох показників у нас є вищими від межі норми. Це – коефіцієнт виявлення і наповненості ліжок (понад 65%). Для того, щоб вийти з "червоної" зони, два із цих показників мають бути у межах норми протягом останніх п’яти днів".
Орест Чемерис також нагадав, що рішення про вихід області з "червоної" зони приймає виключно державна комісія ТЕБ і НС.
Він додав, що "протягом останніх днів спостерігається тенденція до незначного зменшення кількості виявлених випадків, але якщо брати до уваги кількість проведених тестувань, коефіцієнт ще залишається на достатньо високому рівні".
Згідно з інформацією, як прозвучала під час пресбрифінгу, на стаціонарному лікуванні в "ковідних" лікарнях області перебуває 3003 пацієнти – на 400 менше, ніж було тиждень тому. З них 209 – у реанімаційних відділеннях (59 – на апаратах штучної вентиляції легень). Заповненість ліжкової мережі становить 62% – на 6,8% менше, ніж тиждень тому.
У Львівській обласній інфекційній лікарні перебуває 201 пацієнт, у Центрі легеневого здоров'я – 234, у госпіталі у Винниках – 300, у лікарні швидкої медичної допомоги – 454. У районах традиційно найбільш завантаженими є Стрийська міська, де за станом на ранок 20 квітня перебуває 181 хворий і Новояворівська районна (176) лікарні.
Як зазначив Орест Чемерис, протягом останніх 7 днів кількість госпіталізованих на 100 тисяч населення зменшується і поволі повертається до показників норми.
"Проте говорити про різку зміну на краще епідситуації однозначно не доводиться. Візьмімо хоча б статистику за вчорашній день (19 квітня. – Ред.). 240 госпіталізованих – це достатньо велика кількість хворих, враховуючи, що це переважно пацієнти достатньо молодого віку з важкими формами пневмонії, які відразу поступають кисневозалежними і з моменту поступлення у стаціонар потребують інтенсивного лікування", – наголосив головний медик області.
Також він повідомив, що 4775 ліжок, які були виділені під пацієнтів з COVID-19, з них 90% (4300) – з підведеним киснем, залишаються. На етапі контрактування з Національною службою здоров'я України перебуває три заклади: Золочівська і Сколівська районні лікрані та обласний кардіоцентр, які незабаром будуть включені у маршрути "ковідних" пацієнтів області.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.
- Актуальне
- Важливе