Будемо вдосконалювати Міг-29, – директор оборонного заводу

А наразі Львівський авіаційно-ремонтний завод працює лише чотири дні в тиждень.

Журналістка "Еспресо.Захід" побувала на заводі і ознайомилася із потужностями підприємства.

Міг-29 – основний літак, модернізацією та капітальним ремонтом якого займаються на авіаційно-ремонтному заводі у Львові. На підприємстві ремонтують усі агрегати, комплектуючі, також є гарантійний та післягарантійний супровід.

"До нас літак приходить несправний, - розповідає директор ДП "Львівський державний авіаційно-ремонтний завод" Дмитро Матрунчик. – У нас літак повністю розбирають, розбирають всі агрегати, запускають в ремонт і після ремонту агрегатів вони поступають у  збиральний цех. Далі їх збирають та передають на контрольно-випробувальну станцію. Після цього літак їде на льотно-випробувальну станцію, відбуваються випробувальні польоти і після повністю відремонтований літак з відновленими ресурсними показниками віддається замовнику".

Можливості підприємства значно перевищують замовлення держави

За словами Дмитра Матрунчика, на ремонт одного літака йде від семи до дев’яти місяців. Потужності підприємства дозволяють запускати один літак в місяць. За минулий рік на підприємстві відремонтували три літаки для повітряних сил Збройних сил України і два для іноземних замовлень.

Втім, ці значні потужності підприємство повністю не застосовує і нині працює лише чотири дні в тиждень.

"Підприємство недозавантажене на 20%, - додає Дмитро Матрунчик. – Але деякі підрозділи змушені працювати навіть в суботу та неділю. Це ті дільниці, які задіяні безпосередньо на випуск де є відставання від графіку. Втім загалом наші можливості значно перевищують замовлення держави. Але на фоні деяких інших підприємств, нам гріх скардитися, втім хотілося, щоб було дещо краще".

У державному концерні УКРОБОРОНПРОМ вже розробляють план, аби задіяти усі потужності підприємства

Наразі вже підписане державне оборонне замовлення, в планах якого є потреба у трьох літаках від авіаційно-ремонтного заводу. Крім того, є плани працювати з іноземними замовниками. Директор Укроборонпрому Юрій Гусєв запевнив, що у концерні зацікавлені використовувати потужності Львівського заводу.

"За рішенням міністра оборони ми створили спільну робочу групу, яка має напрацювати потреби та можливості ЗСУ наших підприємств, - переконує Юрій Гусєв. - Також хочемо напрацювати перспективи модернізації наших підприємств, які потрібні нашій армії та Генеральному штабу. Крім того, окремо працюємо над впровадженням інновацій та моніторимо світові розробки. Ба більше, реформа Укроборонпрому дозволить створювати спільні підприємства з провідними міжнародними компаніями, з якими маємо партнерські стосунки. Ми з ними укладаємо договори про співробітництво, щоб рухатися для залучення інвестицій, створення нових виробничих потужностей для Збройних сил України та глобального ринку озброєння".

Будемо вдосконалювати Міг - 29

А тим часом на підприємстві не стоять на місці, а працюють над вдосконаленням продукції. За словами заступника директора авіаційно-ремонтного заводу Сергія Стахіва, вже нині на підприємстві випробовують інші системи вдосконалення, які проходять наземне випробування.

"Будемо вдосконалювати Міг-29, - каже Сергій Стахів. - Цей літак має  широкі бойові можливості і в застосуванні Збройних сил України, а також в іноземних замовників, які використовують даний тип літаків. Нині весь світ перебуває в стані епідемії, але ми вже вийшли на виробничі потужності 2019 року на 75%".

В Укроборонпромі зацікавлені, аби потужності львівського заводу також використовувалися для обслуговування літаків державної авіакомпанії. Кажуть, таку ініціативу будуть пропонувати Міністерству інфраструкатури в рамках створення українського національного перевізника. А наразі спільно напрацьовують рішення, аби потужності підприємства використовувалися на повну.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку