Бойові посестри чи дівчатка на підборах: жінки в ЗСУ про парад до Дня незалежності
Міністерство оборони хоче, аби жінки на параді до Дня незалежності крокували на підборах. Військовослужбовиці проти такого рішення відомства.
Журналістка "Еспресо.Захід" поспілкувалася з жінками, котрі служили в армії, та розпитати їх думку про такий крок влади.
Ще на початку липня спалахнув скандал із підготовкою параду до 30-річчя Дня незалежності України. Міністерство оборони показало фотографії, на яких жінки крокують у взутті на підборах.
Фото: Міноборони
Після оприлюднених світлин міністру Андрію Тарану та Володимиру Зеленському у Верховній Раді вручили по парі взуття із підборами, аби вони сходили в них на парад. Водночас міністерство звинуватили у сексизмі.
Після шквалу обурень у Міністерстві оборони відреагували на скандал та навіть назвали ціну туфель. За їх словами парадну форму одягу затвердили ще 20 листопада 2017 року. Відповідно, є певні вимоги, яких потрібно дотримуватися.
Т.в.о. начальника служби зв’язків з громадськістю ОК "Північ" старший лейтенант Олена Мокренчук розповіла у коментарі журналістці "Еспресо.Захід", що, згідно із Законом, парадну форму жінки можуть носити на урочистих заходах, в кабінетах, офісах, постояти на шикуванні, але не марширувати на парадах.
"Це не та форма, у якій потрібно крокувати, - каже Олена Мокренчук. - Парадна форма і парад не потрібно плутати. Висота підборів не дозволяє використовувати стройовий крок. Ширина кроку жінки в 1,5 раза менша за чоловіка. Тож, аби встигати за чоловіками, жінкам потрібно йти швидше. А уявляєте, як це робити на підборах? Крім того, сама шкіра, з якої пошите взуття, дуже тверда. Її носити на босу ногу без шкарпеток не можливо. Одягнути колготки, як мінімум 40 ден у спеку — неможливо, а тонші будуть рватися і не вирішать проблему. Якщо нас призвали як військовослужбовців, якщо немає різниці між чоловіками та жінками, усі однаково виконують свої обов’язки, якщо ми прийшли захищати Батьківщину, то чому нам зараз відводиться роль дівчаток у колготках? Тут серйозне гендерне питання: ми для вас - бойові посестри чи дівчатка в колготках?".
Олена Мокренчук обурюється, адже нині триває на Сході війна і ніхто нині з жінок не сидить в кабінетах, а виконують обов’язки у бойових частинах, часто бувають в зоні ООС та використовують військову форму.
"Я прийшла воювати, а не сидіти в кабінетах, - додає Олена Мокренчук. - Якщо я захочу одягнути підбори і спідницю, я піду на цивільну роботу. Там я зможу обрати довжину одягу та висоту каблука, який мені пасуватиме і буде подобатися. Наскільки я знаю, з жінками ніхто цю тему не обговорював, але ми проти".
Ольга Воронюк, котра нещодавно звільнилася з війська, теж не в захваті від ідеї. Жінка з армією мала справу ще з 2014 року. Тоді активно волонтерила, а у 2018 році підписала контракт на службу у 146-му окремому ремонтно-відновлювальному полку, що дислокується у Золочеві. Каже, марш на підборах створює чимало проблем для жінок.
"Перш за все, це велике навантаження на спину, - зазначає Ольга Воронюк. - Після служби в Збройних силах я навіть в цивільному житті нині не ходжу на підборах, хоча до цього активно їх використовувала. Ми ходили в берцах і було дуже зручно. У Міністерстві чоловіки ніколи не ходили на підборах, тому й не знають, як це".
Після численних обурень Міністерство оборони розробило. новий зразок взуття для військовослужбовиць. Відтак, вони будуть зі шнурками і на менших підборах. Їх мають продемонструвати найближчим часом. Та чи вирішить це проблему — питання.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе