Бої за Дебальцеве: у Львові встановили пам'ятний знак про п'ятий епізод "Календаря війни"

Встановили знаки, які показують дорогу до Дебальцевого, Світлодарської дуги та Ростова на Дону. Новини Львова

Про це повідомляє "Еспресо.Захід".

У Львівському парку культури встановили символ боїв за Дебальцеве і Світлодарську дугу. Це вже п’ятий епізод "Календаря війни", який започаткували ще у червні минулого року.

Авторкою проєкту є речниця парку культури, волонтерка, Ірина Вовк. Каже, завдяки цьому проєкту нині люди зможуть дізнатися, що відбувалося у Дебальцевому взимку 2015-го.

"Ми вирішили не відтворювати знак, який є дуже відомий і прострілений, біля якого всі фотографувалися, - розповідає Ірина Вовк. - Вирішили вказати відстань від вулиці Болгарської, тобто від Парку культури, до гарячих точок, які нині боронять наші хлопці. Насправді Дебальцеве не здали, оскільки наші хлопці боронили чимало позицій, дуже успішні бої були на позиції "Льоха" і "Валєра". Це дуже круті бої, де наші показали сили проти противника. Ми хочемо, щоб люди про них знали, розуміли, що війна за 1600 кілометрів, що Росія не так далеко і вона готова на будь-що".

Відтак, епізод "Календаря війни" демонструє події Дебальцевого та зони навколо Світлодарської дуги. Також на відкритті вшанували пам’ять вояків, котрі не повернулися з цих боїв живими. Серед них – відомий оперний співак Василь Сліпак із позивним "Міф".

Галина Климпоус з позивним "Перлинка" була на позиціях разом із Василем. У день смерті почула, як бійці по рації доповідали командуванню, що є поранені в бою. Коли висунувся евакуаційний екіпаж, стало відомо, що є ще й "двохсоті", серед яких Василь Сліпак.

"Це була людина з неймовірною енергетикою, він міг заряджати позитивом усіх, - згадує посестра Василя Сліпака. - Пригадую момент, коли я дуже сердилася і бігла сваритися з побратимами через безлад на кухні. Він підійшов, приклав кулака до лоба і каже - думай про позитив. У цей момент попускало. Не хотіла сваритися ні з ким, заспокоїлася і відходила в сторону".

Під час вшанування воїнів виступала хорова капела "Дударик", яку ще змалку відвідував Василь Сліпак. Дмитро Кацал, котрий нині керує капелою, знав Василя, коли йому було ще дев’ять років. Каже, досі не приймає його відсутність.

"Мені дружина сказала про смерть, - пригадує Дмитро Кацал. – Каже, ти бачив, що Василь загинув? Я кажу, та ні. І це "та ні" збереглося досі. Ще до сьогодні з ним метафізично продовжую контактувати. Василь був вогнемет. Напевно, коли йому було п’ятнадцять, він перетворився у феєрверк. Усюди, де він з’являвся, відбувалася радісна заворуха".

На завершення презентували книгу про Василя Сліпака, де розміщені спогади про чоловіка.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.