Благодійні фонди, волонтерство й тероборона. Як допомогти українській армії  

Зараз наше військо як ніколи потребує підтримки.

Російський агресор відкрив усьому світу своє справжнє обличчя, коли 21 лютого визнав "незалежність" так званих "ЛНР-ДНР". Загроза повномасштабних військових дій зростає, а це означає, що потрібно надіятися на власну армію та допомагати українських захисникам – у той спосіб, який вам підходить.

"Еспресо.Захід" розповідає, як і де українці можуть долучитися до допомоги українській армії.

Благодійні фонди – надсилаєте гроші, які використають для потреб армії 

Найпопулярнішим (понад 3 млн підписників у Facebook) і одним з найбільших благодійних фондів є "ПОВЕРНИСЬ ЖИВИМ". У них прозора звітність, видно, скільки грошей надійшло, на які потреби ці кошти були витрачено. Зокрема, з 2014 до 2020 року фонд зібрав понад 173 млн грн (лиш в січні цього року було зібрано понад 6 млн грн!). Працівники фонду аналізують ситуацію, постійно комунікують з армією і закуповують ті речі, які їм потрібні, зокрема тепловізори, нічну оптику, безпілотники, бронежилети, планшети, комп’ютери та низку іншої техніки.

Зробити внесок можна тут або на Patreon.

"АРМІЯ SOS" – це ще одна популярна платформа для допомоги війську в потребах різної техніки. Як зазначено на сайті, громадська ініціатива "АРМІЯ SOS" допомагає Армії України саме в тих напрямках, в яких  держава ще не є сильною та потребує підтримки. Це високотехнологічні напрямки – система управління та вогневого ураження "Кропива", повітряна розвідка та радіотехнічна розвідка. У них також відкрита звітність. Facebook сторінка волонтерів – це відкрита група, де люди обмінюються оперативною інформацією про те, чого конкретно не вистачає тим чи іншим підрозділам.   

Допомогти коштами можна тут.

Читайте також: Львівська дизайнерка одягу пожертвувала 100 тис. грн на українську армію

Благодійний фонд "КРИЛА НАДІЇ" займається допомогою пораненим військовим у госпіталях, збором медикаментів та інших потрібних медичних речей. Хоч основний їхній напрямок – це допомога важкохворим діткам, однак також і регулярно нашій армії, коли є потреба в медикаментах. Зокрема, 22 лютого директорка фонду Наталія Ліпська написала, що вони вже почали формувати аптечки, щоб за першої потреби надсилати їх армії.

Зробити пожертву можна за посиланням

На Львівщині популярною також є ГО "ДОПОМОЖИ ФРОНТУ". Вона займається забезпеченням потреб наших військових на фронтах російсько-української війни силами волонтерів Львівщини.

Якщо ж ви хочете допомогти українській армії без посередників, то кошти можна надіслати одразу до МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ. Їх спрямують на матеріально-технічне та медичне забезпечення ЗСУ.

Стати волонтером і, наприклад, плести маскувальні сітки 

У багатьох містах України волонтери плетуть маскувальні сітки, які допомагають бути непомітними військовим та їхній техніці. Цим у межах країни займається проєкт "Маскувальна сітка для армії руками волонтерів", що об'єднує понад сотню волонтерських груп по всій Україні. Перелік груп можна знайти за посиланням тут. Зокрема, у Львові популярним є Волонтерський центр при церкві Вознесіння (Левандівка).

Важливо, що допомогти з сітками можна, не лише коли ви плетете їх. Якщо не маєте часу плести, можете привезти старі речі, які використають для створення маскувальної сітки.

Ваша кров також може врятувати життя пораненого бійця. Для того, щоб поповнити український банк крові, не потрібно здавати аналізи чи проходити додаткові обстеження. Якщо ви не маєте протипоказань до донорства, достатньо обрати будь-який пункт здачі крові у вашому місті чи районі та стати донором крові.

Записатися до тероборони, щоб захистити своє місто від окупантів

Якщо ви здатні дати собі раду зі зброєю і готові виконувати військові завдання, то записуйтеся до територіальної оборони. Армія обороняє на фронті, а порядок на своїй території – справа кожного з нас. З 1 січня 2022 року набув чинності Закон України "Про основи національного спротиву", за яким як окремий рід сил ЗС України були створені спеціальні підрозділи Сил територіальної оборони. Територіальна оборона – це оборона закріпленого за собою регіону в разі військового конфлікту, захист та допомога населенню в разі надзвичайної ситуації, охорона та оборона стратегічно важливих об'єктів, забезпечення громадського порядку в разі потреби.

Читайте також: "Бийся!". Українська пенсіонерка з карабіном вразила світові ЗМІ

Стати резервістом Сил територіальної оборони може кожен громадянин України від 18 до 57 років, незалежно від статі, досвіду служби чи перебування на військовому обліку. 

Щоб увійти до складу територіальної оборони, треба звернутися з документами до центрів комплектування та соціальної підтримки (колишні військкомати), в межах вашого проживання.

Читайте також: Таємні документи. Чи складно записатися в тероборону

Зберігай спокій і підтримуй ЗСУ

За будь-яких умов ми повинні зберігати спокій і з холодною головою оцінювати ситуацію. Адже страх і паніка – це саме те, чого потребують вороги української державності. Також важливо, щоб у разі спостереження переміщення наших військових ви не повідомляли про це ні в соцмережі, ні в інший спосіб. Адже це стратегічні речі, які можуть коштувати життя нашим захисникам і захисницям.  

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.