Більшість населення України сприймає боротьбу з олігархами як розкуркулення, а не як системне явище, − юрист

Зараз боротьба з олігархією нагадує щось на кшталт: "А борімося з глобальним потеплінням". 

Про це у прямому ефірі програми "Еспресо" "Борковський & Валевська" зазначив адвокат, депутат Львівської міської ради від фракції "ЄС" Володимир Марусяк, передає "Еспресо.Захід".

Не йдеться про боротьбу з причинами, яка необхідна. Адже олігархія – це наслідок, а боротися треба з передумовами, – наголосив він. 

Володимир Марусяк додав: "Згідно з законом про деолігархізацію, майже кожен успішний підприємець може потрапити у списки РНБО. Відповідно до критеріїв цього закону, крім фінансового становища, це може бути людина, яка бере участь у політичному житті, тобто голосує на виборах. Ще один критерій – це людина, яка "має значний вплив", що є оціночним поняттям. Це негативне явище, коли в законі використовують оціночні поняття, бо на розсуд когось відбувається оцінка тих або інших подій чи обставин. І ще один фактор, за яким людина підпадає під закон про деолігархізацію, – це бути бенефіціаром ЗМІ. Мова не лише медіаканали, які мають всеукраїнське охоплення, а й про газету чи журнал, які не так важко зареєструвати в Україні". 

"А як виміряти ефективність цього закону? Як народ оцінить, чи успішно пройшла боротьба з олігархами?" − риторично зауважив депутат.

Відтак Володимир Марусяк висловив переконання, що найкращий спосіб боротьби з олігархією – це системні зміни та боротьба з причинами цього явища. 

Зазначимо, програма "Борковський & Валевська" виходить щоп'ятниці о 21:15 на телеканалі "Еспресо".

Усі попередні програми "Борковський & Валевська" можна переглянути тут.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.