"Робити добро легко, як пригостити чаєм"

У Львові втілюють проєкт на підтримку потребуючих дітей і молоді.

ГО "Майстерня Мрії" та Офіс розвитку СДБ створили подарункові набори зі смачного чаю та запашного печива від пекарні "Духмяний вузлик" Кухня Боско на підтримку двох соціальних проєктів для молоді з ментальними порушеннями.

"Ви купили чай. Ми передали половину його вартості на розвиток молоді з розумовими порушеннями", – таке повідомлення зустрічає користувачів на сайті "Майстерні Мрії". Тут можна замовити чай і до смаколики до чаю, а заодно допомогти молоді з ментальними порушеннями у втіленні проєктів.

Відвідувачі Майстерні (зараз їх одинадцятеро) разом з асистентами і волонтерами опановують побутові навички, займаються творчістю, відвідують екскурсії та проводять власні заходи. Крім усього цього, звісно, створюють чайні суміші. Продажі дозволяють бути незалежними від спонсорів і робити свій вклад у розвиток держави. Тут переконані, що створюють те, у що вірять самі, – якісний продукт і зміни в країні одночасно. Бо знають, що у диких травах є сила, а в людях є добро.

Фото: facebook/boscokitchen

Ідея створення цього благодійного проєкту з’явилася завдяки навчанню представників соціальних проєктів на курсі "SMM школа для соціальних підприємств" від Центру підтримки підприємництва Львівської міської ради і тренерки Меліси Садик.

"Це було просто чудесне навчання! Ми всі відкрили для себе багато корисного й цікавого. Потім пили разом чай. Я випила трав’яний чай, пригостила всіх печивом від пекарні нашого Центру й подумала: а чому б не поєднати всі ці речі? Ми могли б мати більше ресурсів на все, що задумали", – розповідає "Еспресо.Захід" Катерина Похилюк, заступник директора родинного дому "Покрови" Згромадження Салезіян УГКЦ.

Громадська організація "Майстерня Мрії" – це така спільнота, яка об’єднує молодь з ментальними порушеннями і всіх, хто любить мріяти. А Офіс Розвитку СДБ – це підтримка праці з потребуючими дітьми та молоддю, що її провадить Згромадження Салезіян УГКЦ. Разом у них вийшло щось нове й дуже потрібне всім удома – проєкт колаборації, об’єднання соціальних підприємництв, продуктом якого є запашний авторський чай і смаколики до нього.

"Чай з печивом? Це ж класичне поєднання. Теплішає від того, що співпраця двох організацій зможе надати ширшого розголосу проєктам, які покликані на зміни в суспільстві – робота з потребуючою молоддю Салезіянського Згромадження і турбота про молодь з ментальними порушеннями "Майстерні Мрії". Ідея бриніла в повітрі під час навчання у міській раді. Креатив витав у повітрі", – каже Катерина Похилюк.

"Майстерня Мрії" знає, що робити добро просто, як пригостити чаєм. Адже соціальне підприємництво – це водночас і корисний продукт, і добра справа. Тому особливо приємно було завести знайомство з пекарнею, яка створює можливості для розвитку дітей-сиріт. А наш чай формує нову якість життя для молоді з аутизмом, ДЦП, синдромом Дауна. Поєднання фірмових товарів наших соцпідприємств в одному наборі приносить користь і дітям з молоддю, і покупцеві. Адже всі продукти в ньому на 100% натуральні, без додавання ароматизаторів, штучних барвників і консервантів, а також це повністю ручна робота. Це ідеальний подарунок для близьких до свят чи собі просто так. Він приносить подвійне задоволення – смаковим рецепторам і душі", –переконана Галина Штогрин, асистентка "Майстерні Мрії".

Чайні суміші доступні в пакуванні по 30, 40 та 80 грамів. Пропонують упаковку із замком типу зіп-лок або ековаріант пакування (торбинка з крафтового паперу). Соціальним підприємцям важливо відобразити свої цінності в кожному товарі. Так народилася ідея прозорості: чай можна придбати і в пластиковій, і в скляній упаковці, прозорість тут у буквальному сенсі повністю проглядається. Покупець одразу бачить, що за продукт тримає в руках.

Також тут шанують довкілля: за бажанням клієнта безкоштовно замінять пакування на паперову торбинку. Пластикові упаковки складаються зі 100% РЕТ, повністю придатного до переробки. А кожна порція чаїв із серії "Хаменерій" пакується в банку, яка раніше була пляшкою. Причому самі соціальні підприємці самостійно ріжуть, шліфують і стерилізують скло, доповнюють дерев'яною кришкою. Цю банку хочеться перевикористати, а не викинути. Крім того, це річ, яка отримала нове життя і історія якої триватиме в майбутньому, це красиве і функціональне пакування. Також тут розробили подарункові коробочки.

Рослини для чаю заготовляють досвідчені травники в екологічно чистих місцевостях. Тут не додають жодних ароматизаторів чи будь-яких інших домішок, чай на 100% натуральний – у його складі лише суміші трав і ягід.

"До чаю пропонуємо імбирне печиво з натуральних складників. У нас шеф-кондитер і шеф-кухар спеціально розробляють рецептури. Воно може зберігатися тривалий час, дуже смачне й містить цікаві небанальні складники", – каже Катерина Похилюк.

Наприклад, до подарункового набору "Крафтове печиво і Трав'яний чай" поклали трав'яний збір "Дідусевий сад" (лист чорниці, суниці, малини, смородини, вишні, обліпихи, м'ята, чебрець, материнка, плоди шипшини, горобини, буркун, меліса) і крафтове печиво (масло, цукор, мед, порошок для печива, яйця, пшеничне борошно, житнє борошно, какао, імбир, кориця, гвоздика, мускатний горіх, бадьян, духм’яний перець).

Тільки в п’ятницю соціальні підприємці повідомили про свою новацію. Наразі встигають опрацьовувати замовлення й готувати наступні партії чаїв і смаколиків.

"У Родинний дім "Покрова", діти потрапляють не від хорошого життя, але я впевнена, що саме наш Дім робить їхнє життя кращим а майбутнє – гідним. Ми стараємося допомогти їм дуже різнопланово. І щоразу вигадуємо нові й цікаві способи, щоби втілити всі-всі наші проекти. От і зараз працюємо над "Чайничком доброти" – його можна буде замовити в нашому кафе й допомогти нашій місії роботи з дітьми з складними життєвими обставинами. Ми готові до нових цікавих колаборацій з іншими виробниками, нам цікаво пробувати ще щось. Тому відкриті до співпраці. Запрошуємо долучитися до добрих справ зі смаком та користю", – підсумовує Катерина Похилюк.

Замовлення на чайні набори зі смаколиками приймають у "Майстерні Мрії" та Офісі Розвитку СДБ. Також продукцію можна придбати в магазині "Трав’яні чаї "Майстерня мрії", де є ще більше асортименту чаїв, на проспекті Шевченка, 14 (з 12:00 до 21:00).

Скуштувати чай і печиво можна у кафе "Смаколики" (м. Львів, вул. Кривчицька Дорога, 19) з 09:00 до 18:00.

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал