Імовірність крапки для голови львівських письменників

У Львові триває скандал навколо звернення від імені "письменників Львівщини до співгромадян"

Скандал навколо звернення від імені "письменників Львівщини до співгромадян", підписаного головою Львівської організації Національної спілки письменників України Ігорем Гургулою та опублікованого на сайті "Гал.інфо", набирає обертів. Нагадаємо, у цьому зверненні висловлена повна підтримка президентської партії "Слуга народу" та її кандидатів на Львівщині на місцеві вибори. Відтак за цю підтримку письменникам публічно подякував кандидат на пост міського голови Львова від "Слуги народу" Тарас Кльофа. Однак, як твердять письменники, їхньої думки на тему підтримки того чи іншого кандидата чи партії насправді ніхто не питав, інформує "Еспресо.Захід".

Як розповіла нам редакторка львівської газети "Галицьке юнацтво", керівниця літературної студії "Джерельце" при Львівській обласній бібліотеці для дітей, поетеса Марія Людкевич (яка, до слова, фігурує на груповому фото, під яким Тарас Кльофа на своїй сторінці у ФБ львівським письменникам подякував) зустріч із кандидатом від партії "Слуга народу" була звичайною зустріччю із виборцями, як перед тим зустріч з Оксаною Юринець від партії "УДАР" чи прийдешня зустріч із кандидатом від "Європейської солідарності". Подією, на яку могли прийти всі охочі.

"Я взагалі йшла у своїх справах, – каже Марія Людкевич, – і на цю зустріч чи, точніше кажучи, на її другу половину потрапила випадково і вже не пасувало встати і піти. На цій зустрічі Ігор Гургула, зокрема, зауважив, що вона для того, щоб кожен мав можливість особисто послухати і зробити висновки. А голосувати, ясна річ, кожен буде так, як захоче. Хочу наголосити – на цій зустрічі ми нічого не підписували і не давали жодних обіцянок, а просто слухали. І все… По закінченні нас усіх попросили зробити фото на згадку. Цілком буденне прохання, бо люди часто письменників про це просять. Однак цього разу у підсумку таке ось вийшло. І було би це все дуже смішно, якби не було так сумно. Цілий день я нині вимушена пояснювати по телефону знайомим і друзям, що трапилося і чому я фігурую в цій несимпатичній історії. Отак неочікувано згубила не тільки день, а й купу нервів".

Читайте також: Партія "Слуга народу" заявила, що її підтримують письменники Львівщини. Письменники обурені (оновлено)

"Я зі страхом думаю, що і я могла потрапити у цю прикру історію, прийди я того дня до спілки,  – ділиться з нами думками "королева жіночої прози" (як свого часу назвав її Валерій Шевчук), письменниця Ніна Бічуя. – Але мене туди ніхто не запрошував і моєї думки на ту чи іншу тему не питав. Однак якби таке питання виникло, то я би сказала, що не можу підтримати Тараса Кльофу, бо його геть не знаю, тому він не має мені за що дякувати. Можливо, Тарас Кльофа хороша людина сам по собі. Але в політиці майже ніхто сам по собі не існує. А ставлення його партії до багатьох важливих для України питань, зокрема до української культури – це біль не тільки голови, а передусім серця".

"Я категорично проти цього звернення до співгромадян, що його підписав Ігор Гургула, – каже письменник, дослідник творчості Івана Франка Роман Горак. – Викладені у цьому зверненні думки – це тільки особисті думки пана Гургули, але аж ніяк не мої чи багатьох моїх колег, бо нас ніхто про наші уподобання в політиці не запитував. Я зараз лежу вдома хворий, але переконаний, що і за такої ситуації спроможний вибрати того, кого захочу, самостійно".

"Я не маю інтернету і не користуюся соціальними мережами, – ділиться враженнями видатний український перекладач з античних мов, письменник і науковець Андрій Содомора, – тому ця новина про підтримку письменниками "Слуги народу" застала мене зненацька. Я нікого не уповноважував висловлюватися за мене, бо, на щастя, ще спроможний зробити це самостійно. І не розумію займенника "ми" у цьому зверненні. Хто такі "ми"? Прізвища, імена? Я не бачив би проблеми, якби голова Спілки виступив із цією заявою від свого імені (це право кожного – заявити про свою позицію) чи від імені групи осіб (знову ж таки, кожна людина має ім'я). Але я цю проблему бачу, коли всіх за чиєюсь волею починають заганяти у потрібні комусь рамки".

Як стало відомо "Еспресо.Захід", письменники мають намір зібратися на засідання правління спілки вже цього вівторка і розставити всі крапки над "і". Не виключено, для пана Гургули ця крапка в іпостасі керівника місцевої спілки буде останньою.

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал