Подяка за порятунок: у Львові привітали рятувальників з нагоди професійного свята

Напередодні Дня рятівника, який щорічно святкують 17 вересня, кращих нагородили почесними відзнаками.

Про це повідомляє "Еспресо.Захід".

Святкування розпочалося із урочистостей у дворі Головного управління служби надзвичайних ситуацій у Львові. Цьогоріч вітання були дещо обмежені через карантин. Запросили лише тих вогнеборців, котрих нагороджували.

Фото: пресслужба рятувальників

На початку – виконання Державного гімну, а далі привітання. Як зазначив у коментарі журналістці "Еспресо.Захід" керівник прес-служби ДСНС Львівщини Віталій Туровцев, День рятівника надзвичайно важливий та особливий для працівників. Зазвичай його святкують більш масштабно, втім пандемія внесла свої корективи. Кілька десятків рятувальників нині нагородили відзнаками різного ступеня: від служби ДСНС, Міністерства внутрішніх справ, а також нагороди вручали гості, що прибули на святкування.

"Це один день, коли ми дійсно отримуємо якесь визнання та нагороди за свою роботу, підкреслюємо наш вклад у розвиток міста і порятунок людей, – наголосив Віталій Туровцев. – Переважно в нас ці дні робочі: працюють зміни, виїжджають на виклики, тому святкуємо у колективі. Нині відзначали людей, котрі зробили вагомий внесок при порятунку чи ліквідації надзвичайної ситуації. Цьогоріч таких було багато: пожежі, врятовані люди, надзвичайні події в Дрогобичі, де був завал будинку. Буває, наші працівники працюють по кілька діб. На території міста також було чимало подій, як, до прикладу, падіння літака. За ці досягнення й вручали подяки".

Серед нагороджених – заступник начальника оперативно-координаційного центру рятувальників Львівщини Володимир Дубасюк. Він нагороджений нагрудним знаком – кращий працівник МВС України із занесенням на дошку пошани. Зізнається, не сподівався на нагороду, але втішений, що його роботу та зусилля оцінили.

"Наша оперативна робота – не лише пожежі, а й надзвичайні ситуації, де залучається велика кількість сил і засобів, де потрібна координація наших дій. Саме від неї залежить ефективність і успіх. Упродовж крайніх трьох років на території Львівщини було чимало таких подій, які потребували залучення великої кількості сил і засобів. До прикладу, пожежі на стадіоні СКА, у Хирові, де горіла будівля, побудована у 1900 році єзуїтами. Торік впав літак. Крім того, є щоденна робота. Я радий, що роботу оцінили. Це не лише мотивує, а й дає можливість зрозуміти, що робота приносить плоди і видно результати. Це найбільша втіха", – ділиться Володимир Дубасюк.

Фото: пресслужба рятувальників

Нерідко, рятуючи людей, гинули й самі вогнеборці. Тож хвилиною мовчання вшанували колег, котрі загинули у боротьбі із вогнем. Опісля рятувальників привітав настоятель Гарнізонного храму апостолів Петра і Павла отець Тарас Михайльчук. Керівник служби рятувальників передав отцю прапор Державної служби з надзвичайних ситуацій до храму, де стяг висітиме поруч з прапорами військових та силових структур, духовну опіку над якими звершують військові капелани Львівської архиєпархії УГКЦ.