30 років Незалежності: Україна та НАТО у дзеркалі статистики
Російська агресія спровокувала ріст симпатій до НАТО в Україні. Якщо в 2014 році вступ до Альянсу підтримувало 15%, то в 2019 році частка прихильників НАТО в Україні коливалась біля 49-50%.
Про це йдеться у сюжеті програми "Вечір з Миколою Княжицьким", - повідомляє "Еспресо.Захід".
Україна ще 1994-го приєдналася до програми "Партнерство заради миру", а в 1997 році було підписано Хартію про Особливе партнерство. Через вісім років вже розпочався діалог, а в 2008 році Україна подала офіційну заявку щодо приєднання до Плану дій щодо членства в Альянсі. Втім, співпраця зупинилась, коли в 2010 році президент Янукович підписав закон про позаблоковий статус України. Відтак 2014 року парламент підтримав законопроект президента Порошенка про скасування позаблокового статусу. А в 2019 курс на вступ до НАТО закріпили у Конституції.
Про стосунки інших європейських країн-колишніх членів "радянського блоку" та НАТО.
Польща стала членом Альянсу в 1999 році. Згідно з опитуваннями громадської думки, через десять років після вступу до НАТО, 2009-го, понад 70% поляків підтримували членство в НАТО та почувалися у безпеці.
Литва вступила до Альянсу 2004-го. Через десять років, у 2014-му, 85% литовців повністю або частково погоджувалися з тим, що дислокація сил НАТО в країнах Балтії зміцнила безпеку Литви. А 68% жителів Литви погоджуються з постійною присутністю на території країни союзників по НАТО.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе