170 тис. грн штрафу за сміття: з понеділка поліцейські патрулюватимуть заказник "Білогорща"

У Львові стартує кампанія із захисту заказника "Торфовище Білогорща" від стихійного засмічення.

Про це повідомляє "Еспресо.Захід". 

Як розповів перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко, 23 липня на засіданні виконавчого комітету Львівської міськради голосуватимуть за рішення про вжиття невідкладних заходів щодо приведення до належного стану заказника "Білогорща". 

Штрафи до 170 тис. грн 

"Буде встановлено додаткові відеокамери й ознакування. Спільним зусиллями екоінспекцій міської ради й обласної адміністрації і патрульної поліції з понеділка розпочинаємо кампанію додаткового патрулювання цієї території. Та головна річ – це збільшення суми штрафів. Якщо раніше середньостатистичний штраф становив близько 1700 грн, то зараз мова про покарання у 170 тис. грн і навіть більше за несанкціоноване вивезення сміття на територію заказника. Тому працюємо над тим, щоб такі порушення мали належну правову оцінку, щоб відбити бажання в будь-кого забруднювати наше навколишнє середовище", – сказав Андрій Москаленко. 

Начальник управління патрульної поліції Львівської області Роман Пилипенко повідомив, що патрульна поліція не стоїть осторонь цієї проблеми і також включається у процес її вирішення. 

"З понеділка будуть організовані маршрути патрулювання. Поліція стежитиме слідкувати за територією та виявлятиме факти несанкціонованого скиду сміття", – наголосив Пилипенко.

У чому проблема? 

Ландшафтний заказник "Торфовище Білогорща" виник ще 2019 року. Це величезна ділянка землі, близько 100 га, розташована між мікрорайоном Білогорща, Рясним-2 та дорогою до Рясне-Руського. Територіально це землі трьох громад: близько 60 га належить Львівській міськраді, понад 30 га – Рясне-Руському старостинському округу (який входить до Львівської міської об'єднаної територіальної громади, Львівського району,) та близько 20 га – Зимноводівській ОТГ. 

Проблема в тому, що останніми роками за ділянкою ніхто не стежив, тому вона стала місцем постійного вивезення сміття у великих масштабах.

Читайте також: Грибовичі №2: сміття поблизу Білогорщі може призвести до екологічної катастрофи

За словами радниці міського голови Львова Вікторії Довжик, минулого тижня відбулося виїзне засідання з директором департаменту житлового господарства та інфраструктури, де дали доручення дослідити всі точки скиду сміття.

"На сьогодні продовжуємо вивозити звідти сміття. Воно там накопичилося. Потрібно ще часу, машин і грошей. Час, коли вдасться повністю очисти заказник від сміття, залежить від можливостей перевізників, яких ми додатково навантажили. Але, думаю, швидше, ніж до завершення літа, ця робота буде виконана", – сказала Вікторія Довжик і закликала місцевих мешканців бути пильними, повідомляти та затримувати осіб, які незаконно скидають сміття в заказнику "Торфовище Білогорща".

Читайте також: Землю, яка має увійти до заказника "Торфовища Білогорща", не дозволили розпаювати  

Куди возити будівельне сміття?

У ЛМР наголошують: якщо в мешканців є потреба вивезти будівельне сміття, то на території міста працює п’ять компаній-перевізників, і кожна з них надає послугу вивезення будівельного сміття. Зокрема, 2020 року ЛКП "Львівспецкомунтранс" прийняв 175 тонн таких будівельних відходів.

"Наш комунальний перевізник ЛКП "Львівспецкомунтранс" обслуговує два майданчики, куди можна здати будівельні відходи: на вул. Князя Лева, 4а (вул. Льва) і вул. Жовківська, 18. Відходи можна привезти самостійно. Вагою до тонни приймають безкоштовно. Після тонни вже є оплата. Також можна замовити послугу з вивезення будівельних відходів "під ключ". Коштуватиме це 2100 грн", – сказав представник департаменту з питань поводження з відходами ЛМР Роман Яцикович. 

Роман Яцикович розповів, що компанія "Ековей" також готує встановити невеликі контейнери, куди, власне, можна буде здавати будівельне сміття. 

"Також місто розробляє пункти збору – це муніципальні майданчики для збору великогабаритного та будівельного сміття", – додав Яцикович. 

Чому торфовище – унікальне природне місце

Територія Ландшафтного заказника "Торфовище Білогорща" – це місце з унікальною і багатою екосистемою: тут зростають десятки червонокнижних видів рослин, є сотні видів флори і фауни. Понад те, болото – це різноманітність життя і природний запас прісної води. Торфовище слугує природним фільтром, який приймає на себе вітри з промзони, очищує і зволожує повітря міста. 

"Це дійсно унікальні ландшафти. Там більше семи метрів покладів торфу. Чимало рідкісних і цінних рослин. Дуже важливо зберегти цю територію і для майбутніх поколінь", – наголосив директор департаменту екології та природних ресурсів ЛОДА Руслан Гречаник.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.