"Зростання цін на продукти – наслідок підвищення мінімалки на тлі падіння реальної економіки", – економіст

Якби штучно не стримували курс, долар теж суттєво подорожчав би.

Зростання цін на продукти, яке бачимо мало не щотижня, – наслідок штучного підвищення мінімальної зарплати з інших соціальних виплат. У цьому переконаний економіст Віктор Борщевський, передає "Еспресо.Захід". 

"Маємо класичний приклад інфляції, спричиненої тим, що гривня знецінюється. На валютному ринку курс стримують штучно, зокрема й  через облігації внутрішньої державної позики. А ціни на споживчому ринку не стримує ніхто, – каже Віктор Борщевський. – Навіть якщо не брати до уваги урядових "досягнень" за останні два роки, то є об'єктивний чинник падіння економіки: пандемія. Але на тлі падіння економіки в нас вирішили підвищити мінімальну зарплату та соціальні виплати. Тобто кількість товарів та послуг не збільшилась, а грошова маса зросла. Давайте мислити логічно: якщо реальна економіка не росте, а соціальні виплати збільшуються, куди підуть ці кошти? Звичайно, на споживчий ринок. Тому й маємо зростання цін".

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку