Знаний французький перформер приїде до Львова через "Кота Ґаватовича"

Сьогодні в місті стартує 6-й Міжнародний театральний фестиваль, який виштовхує театр зі звичних стін у публічний простір.

Головне в Міжнародному  театральному фестивалі "Кіт Ґаватовича" (вже шостому від дня заснування), який 3 вересня стартує у Львівському мистецькому просторі Lem Station і триватиме до 5 вересня, - навіть не те, що він може рефлексувати над минулим і сьогоденням, а те,  що береться творити візії майбутнього. На цьому наголосив на нинішній зустрічі з пресою спеціальний гість фестивалю, виконавчий директор "Центру перформативної освіти", куратор міждисциплінарної лабораторії PostPlayLab та міжнародної програми "Театр Громадян", головний редактор дослідницької платформи "Крапка з комою", драматург і перформер Ден Гуменний. З його лекції "Нова гравітація" і розпочнеться фестивальне дійство, інформує "Еспресо.Захід".

До слова, саме в межах цього фестивалю  2018 року Ден Гуменний презентував створену на Донбасі виставу "Що робити в Попасній після 6-ї вечора?" (або точніше кажучи, авангардну НЕвиставу від театру "На лінії вогню" та Антона Романова). І саме на Донбас поїде він, відкривши зараз фестиваль у Львові й дорогою зупинившись ненадовго у столиці. 

"Такі речі дозволяють відчути, що ми є однією країною, – каже Ден Гуменний, – вони зшивають державу в єдине ціле, а не роздирають на багато шматків".

Як наголосила  генеральна директорка фестивалю Єва Якубовська, попри те, що недавні карантинні обмеження змусили організаторів шукати нових шляхів контакту з глядачами та завоювання прихильників, незмінною залишається настанова життя фестивалю саме в публічному просторі,  а не в театральних стінах. Зрештою, як і бажання презентувати речі, яких у звичному театральному просторі не побачиш.

Нагадаємо, що "міжгалактичний хедлайнер" цьогорічного фестивалю – французький художник, скульптор та перформер Олів'є де Сагазан. Його перформанс "Трансфігурація" (що буде показаний зараз у Львові) свого часу  авторитетне британське видання "The Guardian" назвало "найоригінальнішим і найнеймовірнішим з того, що ви будь-коли бачили". В Україну митець приїде вперше. За словами Єви Якубовської, організаторам фестивалю заінтригувати французького творця приїхати до Львова допоміг карантин. Адже лист зі Львова потрапив до перформера саме тоді, коли його персональний щільний графік  переживав велике переформатування через  масові відміни багатьох важливих культурних подій у багатьох країнах. 

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.