Жителям Львівщини, які чекають на вакцину від COVID-19, радять зробити щеплення від дифтерії і правця

Ревакцинацію від цих двох небезпечних хвороб рекомендується проводити кожні 10 років.

Медики б'ють на сполох: поки тільки й мови, що про коронавірусну хворобу, рівень вакцинації населення від інших інфекцій знижується, що може призвести до спалахів вакцинокерованих інфекцій. В умовах пандемії коронавірусу це створить додаткове навантаження на медичну систему, яка й так сьогодні є перевантаженою. Про це йшлося під час пресбрифінгу, передає "Еспресо.Захід".

Як зазначила експертка  департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА з вакцинопрофілактики Наталія Гончар, "карантинні заходи не є протипоказанням до проведення вакцинації. Будь-яке поривання процесу планової (рутинної) вакцинації призведе у майбутньому до підйому захворюваності на вакцинокеровані інфекції і навіть до спалахів інфекційних захворювань".

Лікар нагадала, що зовсім нещодавно (у 2018 році) в Україні фіксували спалах захворюваності на кір. Тоді у Львівській області зареєстрували понад 6 000 випадків захворювання. Натомість у 2020 році таких випадків було лише 7. "З початку цього року ми не зареєстрували жодного випадку захворювання на кір, а також на такі вакцинокеровані інфекції як кашлюк, дифтерія і правець, та зареєстрували лише три випадки захворюваності на епідпаротит. Звичайно, таке зниження захворюваності на вакцинокеровані краплинні інфекції можна частково пояснити тим, що ми дотримуємося обмежувальних заходів, але основним заходом профілактики є все-таки вакцинація", - наголосила Наталія Гончар.

Вона зазначила, що ті, хто чекає своєї черги на вакцинацію від коронавірусної хвороби, мають змогу вакцинуватися від дифтерії і правця. Фахівець з імунопрофілактики нагадала, що ревакцинація від цих хвороб проводиться кожні 10 років. "Тим більше, що весняно-літній сезон характеризується зростанням кількості випадків на правець, які, на жаль, на Львівщині реєструють щорічно. Що особливо турбує, що реєструються вони серед дітей. У минулому році мали один випадок правця серед дітей. У позаминулому році таких випадків було три, з них два - серед дітей", - озвучила дані за попередні два роки експертка департаменту охорони здоров'я ЛОДА.

Також вона підкреслила, що при вакцинації дитячого населення не вдається досягти бажаного 90-95% охоплення щепленнями, які б допомогло запобігти і реєстрації поодиноких випадків, і епідемічного підйому захворюваності. "Минулий рік ми завершили з показником вакцинації проти кашлюка-дифтерії-правця-поліомієліту дітей до року на рівні 74%. На жаль, це далеко від рекомендованих ВООЗ показників", - констатувала Наталія Гончар.

Вона розповіла, що дітей до року необхідно вакцинувати від кору, паротиту і краснухи. А дітей віком до двох, - від кашлюка, дифтерії, правця, поліомієліту, гемофільної інфекції, гепатиту В і туберкульозу. "Кожна вакцина призначена для своєї вікової категорії, і коли щеплення проведене вчасно, то і побічних реакцій менше, і імунний захист є кращим, і нам, медикам не доводиться наздоганяти вакцинацію. Наприклад, цьогоріч вакцинації проти дифтерії і правця підлягає близько 5 000 дітей, старших 7 років. Це – ті діти, які досягнули шкільного віку і яким досі не провели вакцинацію від цих двох небезпечних захворювань", - додала експертка з вакцинації.

За її словами, щороку від 8% до 10% батьків відмовляється від проведення вакцинації своїм дітям віком до року. Наталія Гончар наголосила, що на сьогодні область забезпечена всіма необхідними вакцинами.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.