У Львові медики вилікували хлопчика-сироту, який у майже 5 років не вмів ні їсти, ні ходити

У маленького Ростика складна розщілина піднебіння, однак ситуацію погіршив батьківський недогляд – щелепа дитини недорозвинена. За його лікування взялися львівські лікарі

Про це повідомляє Міжрегіональний центр лікування дітей з розщілинами губи і піднебіння, передає "Еспресо.Захід". 

Історія маленького Ростика та його діагноз

Маленькому Ростику наразі 4 роки і 10 місяців. Він навчився ходити лише у 4 роки, важить, як 1-річний малюк. Донедавна хлопчик не знав, що таке гуляти на вулиці, не вмів пити з чашки, боявся води, харчувався сумішшю для немовлят, не вмів кататися на гойдалці, ходив лише удома, бо на вулиці нерівна поверхня під ногами.

У нього – розщілина піднебіння, батьки Ростика зловживали алкоголем, тому часу на лікування сина у них не було.

Хлопчика забрала родина з Южного, що на Одещині

Коли у Ростика помер тато, а за 2 місяці і мама, хлопчика забрала родина з Южного, що на Одещині.

"Моя старша донька якось прочитала в мережі про двох діток, в яких загинули батьки майже одночасно. У оголошенні йшлося про те, що діткам шукають родину, щоб не розлучати дітей. Щоб Ростик не потрапив у заклад для хворих дітей, а його сестра – в інший, служба у справах дітей вирішила віддати обох дітей нам. Це сталося 19 грудня, так що Святий Миколай минулого року приніс нам під подушку двох діток", – розповідає нова мама Ростика Антоніна.

У рідному містечку мама знайшла фахівців, які допомагають хлопчику пізнавати світ і опановувати нові навички – він вперше зміг тримати горнятко, щоб попити води.

Згодом сім'я потрапила до львівського Центру. Виявилося, попри те, що у Ростика складна розщілина піднебіння, ситуацію погіршив батьківський недогляд – щелепа недорозвинена. 

"У нашого маленького пацієнта ми діагностували синдромальну U-подібну розщілину піднебіння. Їх непросто закривати, бо вони дуже великі відносно до розмірів щелепи дитини, поруч мало тканин, які можна використати для відновлення, тому такі розщілини закривають у 2 етапи, 2 операції", – пояснив щелепно-лицевий хірург Роман Огоновський.

Львівським лікарям вдалося виправити дефект Ростика за одну операцію

"Ми змогли закрити дефект піднебіння завдяки модифікованій методиці. Усе пройшло успішно, Ростик одужує після втручання", – розповіла щелепно-лицева хірургиня Центру Христина Погранична.

Уже за місяць хлопчика очікують фахівці з реабілітації і офтальмологи "Охматдиту", адже у нього є проблеми із зором. Він навчатиметься чітко вимовляти звуки, жувати, їсти, наздоганяти однолітків, адже попереду у Ростика – знайомство зі своїм татом. Він у нього воює, тож бачив синочка лише телефоном.