На які лікарні Львова та області найбільше жалілися пацієнти у 2024 році. Рейтинг

За 2024 рік на медичні заклади Львова та області надійшло 190 скарг, для порівняння у 2023 – 102, а у 2022 – лише 43

Зміст

Про це "Еспресо.Захід" повідомили у Національній службі здоров'я України.

Пропонуємо ознайомитися з рейтингом топ-5 медичних закладів, на які у 2024 році найбільше скаржилися.

№1: Перше ТМО Львова – 22 скарги

Лідером рейтингу є найбільша медична установа області, яка не лише заробляє максимально, а й скарг має більше за всіх. Мова йде про КНП "Львівське територіальне медичне об'єднання "Багатопрофільна клінічна лікарня інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги", або Перше ТМО Львова.

За 2024 рік на це медоб’єднання було 22 скарги, натомість у 2023 році – 21. Тобто стабільний показник.

Стосовно скарг, то найпопулярнішими є: вимагання коштів за надання безоплатних медичних послуг, витратних матеріалів та лікарських засобів передбачених програмою медичних гарантій; надання неякісних медичних послуг; відмова у наданні медичних послуг; неетичне поводження з пацієнтом; створення фіктивних електронних медичних записів.

Цікаво, що за цей рік НСЗУ опрацьовує ще 14 скарг, які надійшли на Перше ТМО Львова за перші місяці 2025 року (а загалом станом на 21 квітня - 112 скарг).

№2: Львівська обласна клінічна лікарня – 13 скарг 

На другому місці опиналося КНП Львівської обласної ради "Львівська обласна клінічна лікарня" – 13 скарг. 

Хоча минулого року цей заклад мав всього 5 зафіксованих скарг. 

Найпопулярніші скарги на Львівську обласну клінічну лікарню є типовими: відмова у наданні медичних послуг; вимагання коштів за надання безоплатних медичних послуг, витратних матеріалів та лікарських засобів передбачених програмою медичних гарантій, створення фіктивних електронних медичних записів.

№3: Друге ТМО Львова – 9 скарг 

На третій сходинці опинилося КНП "Львівське територіальне медичне об'єднання" Клінічна лікарня планового лікування, реабілітації та паліативної допомоги" – 9 скарг. 

Натомість у 2023 році на Друге ТМО Львова було лише 6 скарг. Цікаво, що найбільше скарг було щодо відмови у наданні медичних послуг. 

№4: Львівський обласний клінічний діагностичний центр та 2-а міська поліклініка Львова – 8 скарг

Четверту сходинку між собою розділили КНП Львівської обласної ради "Львівський обласний клінічний діагностичний центр" та КНП "2-а міська поліклініка м. Львова", на обидва заклади – по 8 скарг. 

Минулого року Львівський обласний клінічний діагностичний центр назбирав 6 скарг, а 2-а міська поліклініка Львова – лише 3 скарги.

Цікаво, що на Львівський обласний клінічний діагностичний центр найбільше скаржилися через недотримання графіку робот та довгого очікування в черзі до лікаря, загалом за неналежну організацію роботи. 

Стосовно 2-ї міської поліклініки Львова, то люди скаржилися на надання неякісних послуг, вимагання коштів за надання медичних послуг, відмову у наданні медичних послуг та у порушенні прав пацієнта.  

№5: Львівський онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр – 5 скарг

Завершує рейтинг КНП Львівської обласної ради "Львівський онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр" з 5 скаргами. 

Відзначимо, що у 2023 році цей заклад не потрапив у рейтинг.

Тож минулого року на онкоцентр скаржилися через вимогу оплати безоплатних медичних послуг та відмову у наданні медичних послуг.

Читайте також: На які лікарні у Львові найбільше жаліються пацієнти. Рейтинг 2023 року

Як поскаржитися на медзаклад

Сумарно згадані шість медичних закладів назбирали 65 скарг, а це третина зі всіх звернень. Тож у 2024 році було – 190 скарг на медзаклади Львівщини, у 2023 – 102, а у 2022 – всього 43.

Якщо ви зіштовхнулися з неналежною роботою медичної установи чи з порушенням прав пацієнтів, є кілька способів поскаржитися на ту чи іншу лікарню:

  • через електронну форму на сайті;
  • за телефоном гарячої лінії 16-77;
  • на гарячу лінію Уряду за телефоном 1545; 
  • на гарячу лінію МОЗ 0 800 505 201.

"Якщо у закладі, який законтрактований з НСЗУ, від вас вимагають гроші за КТ, УЗД чи аналізи, кажуть купити шприц для забору крові або ж у стаціонарі виписують перелік ліків, які треба придбати, залишайте письмове або усне звернення до Національної служби здоров’я України", - каже керівниця Національної служби здоров’я України Наталія Гусак.

Читайте також: У кого найбільші заробітки: рейтинг зарплат директорів львівських лікарень