"Зараз важливо повернутися до жорсткої політики щодо Росії", - Таран

Депутат Київради від партії "Європейська Солідарність" Сергій Таран зазначає: за каденції президента Зеленського позиція української сторони у Мінських перемовинах є дуже суперечливою і непослідовною.

Про це він заявив в ефірі програми "Підсумки з Анною Валевською", передає "Еспресо.Захід".

"Пам’ятаєте, що говорили перші представники у Мінській групі, яких туди призначив Зеленський: Фокін (був такий перемовник), потім Кравчук? Вони кожного разу на Мінських перемовинах говорили про те, що (увага!) Україна має зробити для того, щоб був мир. Це – радикально відрізнялося від тої позиції, якої Україна дотримувалася у часи п’ятого президента Порошенка, коли наші переговорники починали перемовини з того, що Росія має зробити для того, щоб був мир. Відповідно, це надавало зовсім іншої атмосфери перемовинам та інші сигнали партнерам. Кожного разу Мінські перемовини за попереднього президента завершувалися санкціями проти Російської Федерації, тому що вона щось не виконувала – те, чого від неї вимагала Україна та наші міжнародні партнери", - нагадав депутат Київради.

"Що ми бачили зовсім недавно? Що українська делегація говорила про те, що Україна мала би зробити для миру. Ми говорили про те, що Україна, можливо, ухвалить якийсь закон, що Україна, можливо, піде на амністію. Україна готова була відводити війська лише заради того, щоб Зеленський зустрівся з Путіним. Навіть справу про "ваґнерівців", яку треба нарешті дослідити, хто її "злив", теж пов'язують з тим, що в Офісі президента була ілюзія щодо миру з Росією, що з нею можна домовитися. Ми бачимо, що будь-які мирні компроміси з Росією завершуються заохоченням агресора до більшої війни. Ми бачимо, чим це завершилося. Наочно бачимо на фронті", - підкреслив політик.

На його думку, "освіжити" Мінські перемовини можна двома способами. "Перше – треба повернутися до стратегії Порошенка, коли ми вимагаємо від Росії, коли ми говоримо з міжнародними партнерами про посилення санкцій щодо Росії і, нарешті, коли ми говоримо з нашими партнерами про іншу, другу річ, яка може бути альтернативою Мінським домовленостям, а саме – про миротворчу місію. Пам’ятаєте, ми говорили про миротворчу місію. Навіть Росію вдалося змусити заговорити про якусь миротворчу місію. Так, це не така миротворча місія, якою її уявляють усі. Але навіть сама дискусія про миротворчу місію є значно кращою, ніж розмови про те, який закон має ухвалити Україна, щоб задовольнити вимоги оцих терористів, якими керує Росія. Тому зараз важливо повернутися до жорсткої політики щодо Росії, а друге, що дуже важливо, говорити про продовження Мінського процесу у форматі миротворчої місії або в якомусь іншому форматі, наприклад, розширеного Нормандського формату плюс Сполучені Штати. Тобто не місце визначає успіх наших перемовин, а смисли. І от смисл української делегації завжди були проблемою", - підсумував Таран.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.