Замість "Арсену" буде 12 будинків – рішення виконкому

У Львові затвердили містобудівні умови та обмеження на 5 ділянок на вулиці Княгині Ольги, 120, де раніше функціонував ТЦ "Арсен".

Відповідне рішення ухвалили на засіданні виконавчого комітету Львівської міської ради, попри те, що представники місцевих мешканців наполягали на перенесенні розгляду питання, передає "Еспресо.Захід"

Перенести питання пропонували також депутати міськради Наталія Шелестак, Тетяна Шевченко та Ігор Зінкевич. 

На місці "Арсену" планують збудувати масштабний комплекс із житловими, комерційними й офісними будівлями – всього 12 будинків від 8 до 12 поверхів. У ньому передбачено 460 квартир.

Забудовник – ТОВ "Євротек Девелопмент", що належить Ернестові Іщуку з Пустомитів – запевняє, що в новому комплексі буде приблизно порівно офісів і житлових приміщень, робочих місць (600) буде більше, ніж у старому торговому центрі, а проблему з паркуваннями вирішать підземні паркінги. 

Представник забудовника Володимир Шкраб'як під час засідання виконкому пообіцяв, що в комплексі відкриють медіатеку щонайменше на 200 квадратних метрів для потреб мікрорайону, а між будинками будуть променади з громадським простором та мистецькими інсталяціями. 

Однак депутатка Тетяна Шевченко наголосила, що згадана медіатека є таким самим комерційним приміщенням, як і всі інші. Адже забудівельники не планують передавати жодних приміщень у комунальну власність, щоб місто визначило, як їх найкраще використати для потреб мешканців мікрорайону. 

"Є багато розбіжностей у тому, що нам показують, і тим, що буде насправді. Тут не передбачено жодних парків і це теж є великою проблемою", – зазначила вона.

Обурили депутатку і слова забудовника, коли напередодні він прогнозував зменшення кількості дітей у сім'ях. Нібито дітей народжуватимуть менше, а тому великих проблем із місцями в дитсадках і школах не буде.

Мешканці мікрорайону налаштовані до новобудови різко негативно. У цьому членів виконкому переконував їхній представник Ростислав Вороновський, який уже 40 років мешкає в цьому районі. Каже: почали "бити в дзвони", як тільки почули про зміну цільового призначення: із зони г-6 (комерція) на зону Г-2 (змішана забудова).

"Нові квартали не сприяють розвитку нашого району. Коли громада почула про нові зони, то почали бити в набат. Нас запевняли, що все, що буде відбуватись, обговорюватимуть з нами. Ми пропонували власнику підписати меморандум, але досі робочу групу не створено, а меморандум не підписали", – розповів Вороновський.

Депутат Ігор Зінкевич теж не рекомендував розглядати це питання і наголосив, що в пріоритеті має бути створення інфраструктури в цьому мікрорайоні, а тоді житлове будівництво. А голова бюджетної комісії Наталія Шелестак висловила здивування, що деякі фірми чекають на дозволи роками, а деякі отримують містобудівні умови блискавично, при цьому думку громади ігнорують.

"До кожного депутати прийшло звернення щодо цієї забудови. Навіщо потрібно поспішати? Чому рішення про таку масштабну забудову має прийматися настільки швидко? Давайте перенесемо це питання – принаймні з поваги до мешканців. Виїдемо на місце, зробимо зустріч з мешканцями і забудовниками", – запропонувала Шелестак.

Утім члени виконкому переносити розгляд питання відмовилися і підтримали всі 5 питань, затвердивши містобудівні умови й обмеження.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.