Закарпаття стане центром видобування кам’яної солі: її запаси у родовищі сягають майже 76 га

Найближчим часом Закарпаття може стати найпотужнішим виробником солі в Україні, адже запаси корисної копалини в межах ліцензійної ділянки родовища становлять майже 76 га

Про це повідомив перший заступник голови Закарпатської ОДА Мирослав Білецький, передає "Еспресо.Захід".

За його словами, сіль використовуватимуть у металургійній, нафтогазовій, енергетичній, хімічній, целюлозно-паперовій, текстильній галузях промисловості, а також у роботі підприємств житлово-комунального господарства і дорожньо-експлуатаційних служб.

Наразі фахівці продовжують геологічне вивчення ділянки. У рамках розвідувальних робіт планують пробурити 5 свердловин глибиною 500-600 м з повним вилученням проби гірської породи (керну) по всьому розрізу, передати її до спеціалізованої лабораторії для вивчення.

Фото: Мирослав Білецький/ facebook

"Додаткові розвідувальні роботи допоможуть з’ясувати, чи є можливість отримати харчову сіль методом вилуговування через свердловини ропи відповідної якості. У перспективі її можна переробити на сіль класу "Екстра", - зазначив Білецький.

  • Раніше на Закарпатті поблизу селища Буштино виявили багате соляне родовище, де можна видобувати до 150 тисяч тонн сировини на місяць.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.