Закарпатський священник УПЦ МП уник в'язниці за пропаганду комунізму

На Закарпатті винесли вирок настоятелю одного із храмів Хустської єпархії УПЦ МП за пропагування комуністичної ідеології

Про це повідомили у вироку Рахівського суду, передає "Еспресо.Захід". 

У матеріалах справи йдеться, що настоятель храму Всіх Святих села Біла Церква Хустської єпархії УПЦ МП створив акаунт у соцмережі Facebook під псевдонімом та поширював зображення комуністичної символіки та тоталітарного режиму.СБУ також знайшла у нього книжки, в яких принижуються релігійні почуття громадян інших конфесій. У окремих брошурах заперечується право України на незалежність, і наголошується, що "Київ, без великої Росії, і окремо від Росії, немислимий в жодному випадку".

Правоохоронці органи ЗМІ повідомляли, що мова йде про священника Віталія Хромея, який є кумом дружини Віктора Медведчука Оксани Марченко.

Під час судового розгляду священник визнав свою провину та заявив, що його дід був ветераном "Великої Вітчизняної війни", тому у пам’ять про нього він створив акаунт. 

"Будучи священнослужителем, не знав, що такі його дії суперечать діючому законодавству, можуть бути розцінені як використання та пропаганди символіки комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів, тобто є символікою комуністичного режиму", – йдеться у вироку.

Відтак суд визнав священника винним у скоєнні злочину за ч. 1 ст. 436-1 ККУ та призначив йому покарання у виді 3 років позбавлення волі, з випробувальним іспитовим строком 1 рік. Йому мають повернути усі вилучені книги та техніку.