Зачищали місто від противника: триває активна фаза Rapid Trident-2021

Уперше іноземні війська інтегрувалися в український підрозділ і спільно виконували бойові операції за стандартами НАТО.

Журналістка "Еспресо.Захід" відвідала активну фазу навчань багатонаціонального підрозділу україно-американських навчань. 

 

У Міжнародному центрі миротворчості та безпеки тривають україно-американські навчання Rapid Trident - 2021. Протягом тижня українські військові разом з іноземними військами тренуються виконувати спільні військові операції. Спостерігати за активною фазою навчань багатонаціонального підрозділу на полігоні приїхали іноземні делегації, а також командування українського війська.

У п'ятий день навчань багатонаціональний підрозділ відпрацьовує бій у місті. Українські військові разом із колегами зі Збройних сил Литви, Польщі, Румунії та Болгарії звільняють місто від терористів. Цього року вперше іноземні війська інтегрувалися в український підрозділ і спільно виконували бойові операції за стандартами НАТО. Як зазначив командувач Сухопутних військ Збройних сил України Олександр Сирський, військовослужбовці  професійно та злагоджено виконували всі бойові завдання. Крім того, він відзначив чіткі дії та керівництво з боку командира батальйону.

За легендою, терористи захопили місто, яке імітує Донецьку та Луганську область разом із мирними жителями. Багатонаціональний підрозділ відвойовує місто та проводить зачистку.  Дії відбуваються з гуманітарною місією: проводиться евакуація населення та поранених авіаційним та наземним способом. Як зазначив головний старшина батальйону Юрій Лінкевич, іноземним військам є чого повчитися в українців.

"Ми тут набуваємо досвіду, який надалі зможемо використовувати в зоні ООС, – каже Юрій Лінкевич. – Крім того, ми ще й багато даємо іноземним військам, вони більше приїжджають, аби від нас навчитися діяти в цій гібридній війні. Їхній статут чи інструкції сформувалися ще у 1980-х чи 1990-х роках і таких гібридних воєн у них не було. Наш підрозділ – з бойовим досвідом, то вони хочуть перейняти більше в нас, ніж чогось навчити".

Роль противника виконує батальйон ОПФОР. Завдання хлопців – не дати військовим вчасно виконати завдання. Для цього створюють перешкоди, які військовослужбовців можуть спіткати в реальності. 

"Ми робимо різні перешкоди, аби хлопцям тут було важче, ніж на війні, зазначає командир механізованої роти позначення дій противника Аль Шам Іфарес. – Можемо меблями забарикадувати сходи, можемо кидатися тим, що трапиться під руку, "путанку" кинути під час просування на задні будівлі. Але хлопці дуже грамотно відповідають. Нападають з усіх боків, шквально атакують, ведуть багато вогню по моїх військах. Я змушений відступати передчасно".

Планування всіх бойових операцій відбувається у спільному багатонаціональному штабі, мовою НАТО – есконті. Апарат керівництва відповідає за виконання завдань, що поставлені перед підрозділом. 

"При кожному підрозділі перебуває спостерігач-контролер, який оцінює дії військовослужбовців, – пояснює начальник штабу керівництва навчання Rapid Trident – 2021 Олексій Ноздрачов. – Якщо підрозділ не виконує завдання правильно, ми ввечері обговорюємо це і батальйон повторно виконує завдання. У нас є батальйон, який діє в полях, умовно перебуває у віртуальному середовищі, і є артилерійська група, яка також зав’язана у віртуальне середовище. У цьому штабі маємо змогу контролювати всі елементи"

Командири країн-партнерів оцінюють високий рівень українського війська і говорять про перспективи вступу України в  НАТО.

"Уперше за 25 років проведення навчань нам вдалося створити об’єднане командування за стандартами НАТО, – зазначає співкерівник навчань Rapid Trident – 2021 Майкл Хенсон. – У рамках цих навчань нам уперше вдалося сформувати багатонаціональні батальйони, які інтегровані в українські бригади під українським командуванням".

Rapid Trident в Україні відбуваються вже 25 раз. Ювілейні навчання триватимуть до 1 жовтня.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку