"Заборона на продаж ліків дітям не вирішить повністю проблеми дитячих суїцидів", - Олена Комарянська

У професійній асоціації аптекарів кажуть, що працювати треба на різних рівнях - і вдома, і в школі.

Рада прийняла за основу законопроєкт про заборону продажу ліків дітям. Проте фахівці кажуть, що обмеження продажу ліків малечі - не панацея, передає "Еспресо.Захід".

"Законопроєкт на сьогодні пройшов лише перше читання. Він є реакцією на випадки отруєння підлітків таблетками. На мою думку, саму проблему обмеження продажу ліків до 14-ти років він не вирішує. Дитина несвідомо може і перекис водню випити, і побутову хімію. Менші діти можуть випадково, несвідомо вжити ліки, а от підлітки розуміють, що роблять. Тому, крім заборони продажу ліків, має бути ще просвітницька робота серед них. Тільки у комплексі це спрацює. Суїцидальні настрої підлітків - це робота психологів, батьків, Церкви, кіберполіція має займатися блокуванням проблемних сайтів, на яких поширюють таку інформацію", - пояснила "Еспресо.Захід" Олена Комарянська, директор Львівського обласного осередку АПАУ.

Натомість професійна асоціація аптекарів за заборону продажу ліків дітям. Вік 14 років аптекарі вважають оптимальним віком, з якого можна самому ходити в аптеку по ліки. Така позиція багатьох інших експертів фармацевтичного ринку.

"У цьому є великий сенс. У Європі не продають ліків неповнолітнім, і це правильно. Ми рівняємося на закордонний досвід, тому це правильний логічний крок. У цивілізованому світі ніхто не купує ліків так просто, а за рецептом лікаря. Ті умови, які є зараз, стимулюють людей займатися самолікуванням, а це неправильно. Тому рано чи пізно ми маємо дійти до того, щоб заборонити продаж ліків дітям", - каже Олена Комарянська.

Водночас треба буде відразу вирішити ситуацію з гострими станами, які потребують знеболювальних і спазмолітиків, наприклад, при головних чи менструальних болях.

"Школа має подбати про аптечку, в якій би були ефективні засоби, щоб школярі могли за потреби звернутися до шкільної медсестри і отримати потрібну таблетку. Те саме має бути і в садочках. Відповідальне ставлення до ліків формується з дитинства. Вдома теж аптечка має бути під контролем. Саме тому АПАУ і провадила просвітницькі акції "Ліки - не цукерки", щоб донести до ширшої громадськості проблему ставлення до ліків. Маємо виховувати правильне ставлення до ліків змалку", - пояснює Олена Комарянська.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку