За простій тролейбусів під час концерту "ОЕ" у Львові ніхто не заплатив 

У суботу через концерт групи "Океан Ельзи" було змінено низку маршрутів громадського транспорту, а тролейбус №32 узагалі не курсував.  

Як вдалося з’ясувати "Еспресо.Захід", за простій тролейбусів ніхто не заплатив.  

У ЛКП "Львівелектротранс" повідомили, що їм не повертали коштів за простій транспорту. За словами в.о. директора цього комунального підприємства Володимира Коваліва, вони виконали розпорядження ЛМР, в якому було зазначено, що два тролейбусні маршрути на час організації концерту буде змінено, тому №32 не курсував, а тролейбуси № 22 їздили за маршрутом "Автовокзал – вул. Суботівська" по вул. Ряшівська – вул. Городоцька – вул. Сяйво – вул. Широка. 

Читайте також: Через концерт "Океану Ельзи" у Львові перекриють вулиці і змінять маршрути тролейбусів

В управлінні транспорту також підтвердили, що про компенсацію не йдеться. 

Експерт у темі електротранспорту Антон Лягушкін розповів "Еспресо.Захід", що можна було вибрати інший майданчик для концерту або дещо змістити наявний, аби не зупиняти тролейбусний рух.

"Коли у Львові, для прикладу, знімали фільми за часів Михайла Васильовича Сидоровича (екскерівник "Львівелектротранс"), то він обов’язково наполягав на тому, щоб компенсували витрати за простій електротранспорту.  Бо це втрачена вигода, і її має хтось відшкодовувати", – сказав Лягушкін.  

Читайте також: "Львівелектротранс" знову не має чим платити зарплату: з бюджету виділять 13 мільйонів

Додамо, що тролейбусний маршрут №32 курсує від університету ім. І.Франка до вул. Суботівської. Відстань маршруту – 6,63 км. У середньому на маршруті 5-6 тролейбусів Електрон Т19, загальна пасажиромісткість яких складає понад 100 людей. Тобто за день маршрут заробляє десятки тисяч гривень. 

Також цікаво, що розпорядження щодо концерту "ОЕ" мало унікальний пункт 2.2.2, в якому йде мова про "огородження турнікетами території проведення заходу та організацію контрольно-пропускних пунктів для входу на територію проведення заходу… лише в разі наявності чинного сертифіката вакцинації проти коронавірусної хвороби SARS-CoV-2 або негативного ПЛР-тесту, зробленого не раніше ніж за 72 год. до проведення заходу, або негативного експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2". В інших розпорядженнях про культурні заходи, які відбувалися у Львові в час карантину, схожих пунктів не було. Навіть у розпорядженні щодо проведення загальноміських заходів до Дня Незалежності України не було такого пункту про обов’язкове щеплення чи тестування. 

А пункти 2.4 і 2.5, у яких ідеться: "Не створювати перешкод учасникам дорожнього руху через перекриття проїжджих частин вулиць, автомобільних доріг, тротуарів та узбіч. Не перешкоджати руху транспорту (у тому числі громадського транспорту (електро- та автомобільного), транспорту спеціального призначення)" взагалі мало корелюються з перекритими вулицями, вказівкою змінити рух громадського транспорту та скасувати тролейбусний маршрут.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.