За дві доби за допомогою дронів ми пошкодили й спалили три російські БМП і гусеничний тягач, – боєць 128-ї бригади

Артемові, який служить оператором дрона у 128-й окремій гірсько-штурмовій Закарпатській бригаді, "21 рік. Хлопець родом з Волині. З дитинства мріяв служити в армії, але не хотів іти на строкову, то одразу підписав контракт

Про це повідомили на фейсбук-сторінці бригади, передає "Еспресо.Захід".

"Мій батько з 2014 воював із росіянами в 128-й бригаді, тому я теж попросився сюди. У військкоматі виникла заминка з документами – я зареєстрований в одному селі, а жив у іншому, через це спочатку мене не хотіли брати в ЗСУ. Однак я наполіг", - розповів військовий.

За його словами, він із самого початку зацікавився аеророзвідкою і за кілька тижнів навчився працювати з дронами.

"Спершу мав простий дрон, потім волонтери дістали хороший, "далекобійний". Він хоч і цивільний, але дуже корисний. Без дронів ми можемо почути ворожу техніку хіба по звуку, коли вона підійде на 1,5 кілометра, а з дронами засікаємо її на відстані до 10 кілометрів, даємо координати артилеристам і накриваємо вогнем. Є планшет зі спеціальними програмами, через які краще визначати координати й швидше передавати їх. Бувало, що одразу з повітря я коригував вогонь нашої арти", - пояснив боєць Закарпатського легіону.

Артем наголосив, що ворог розуміє, наскільки важлива аеророзвідка, тому намагається вирахувати й знищити оператора.

"Одного разу п’ять реактивних снарядів із "града" прилетіли метрів за 70, на щастя, без наслідків. Я вже навчився по звуку розрізняти напрямок артилерійських виходів. Коли гармата розвернута в мій бік, а не під кутом, снаряд летить з іншим звуком. Тоді я знаю – є кілька секунд, щоб сховатися в укриття", - зазначив військовий.

Він також додав, що бійці 128-ї бригади використовують дрони не тільки для аеророзвідки, а й для знищення ворогів.

"Чіпляємо боєприпаси різного калібру й сили ураження (наприклад, ВОГи, гранати від РПГ, невеликі кумулятивні снаряди, до яких приладнуємо саморобні хвостовики для стабілізації в повітрі) й скидаємо прямо на техніку чи в місця скупчення піхоти. Щоб влучити, треба підлетіти досить низько – на 100 – 150 метрів, тоді дрон можна збити зі стрілецької зброї. Щоб уникнути цього, координуємо роботу з нашими мінометниками. Поки ворог ховається від мінометів, ми можемо підлетіти на висоту навіть 50 метрів і влучно скинути снаряд. Або працюємо в парі з іншим оператором дрона. Напарник наближає свого дрона і вороги вискакують, щоб збити його, а я несподівано підлітаю збоку й скидаю боєприпас прямо на них. Так ми відучили росіян стріляти по дронах, вони воліють сидіти в укритті й не висовуватися. А ми тим часом можемо безперешкодно нищити їхню техніку. Був випадок, коли таким способом ми з операторами із сусідніх підрозділів за дві доби пошкодили й спалили три російські БМП і один МТЛБ (гусеничний тягач). І це на відстані більше 5 кілометрів!", - підсумував Артем.

  • 10 серпня бійці 128-ї бригади взяли в полон російського окупанта. 11 серпня воїни Князівської бригади за допомогою БПЛА знищили одразу три БМП росіян.
  • 17 серпня стало відомо, що воїни-десантники 80-ї бригади України знищили три батальйонних тактичних груп (БТГр) росіян, а 18 серпня бійці 44-ї артбригади "вполювали" і знищили ворожу САУ разом з боєкомплектом.
  • А 25 серпня воїни Закарпатського легіону показали, як "підсмажили" російську техніку зі "стугни".

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.