З катетером у серці. Львівські медики врятували чоловіка, який 25 років жив зі стороннім предметом у серці

Лучанин Ігор Мисан ходив з трубкою катетера у серці упродовж 25 років, доки стороннє тіло не почало проявляти себе і шкодити здоров'ю чоловіка.

Він пройшов неймовірне коло випробувань і тільки у Львові йому змогли допомогти високоспеціалізовану допомогу. Історію одужання розповіли його родичі для інформаційного агентства "Волинські Новини",  передає "Еспресо.Захід".

Чоловіка врятували у Львівській обласній клінічній лікарні. Тутешні кардіохірурги єдині в Україні лікують людей з такими проблемами. Причиною незрозумілого стану став…  підключичний катетер, який і потрапив у серце і викликав тромби у легеневій артерії.

"Протягом 25 років ця трубка давала про себе знати, адже це сторонній предмет в організмі. Спочатку температура тіла піднімалася до 40 градусів, потім в нього з’являлися чиряки на грудях, спині та обличчі. Коли були сильні болі, йому кололи знеболювальні. Але жоден з лікарів не знав, що з ним таке, навіть сказали відвезти його до якоїсь бабки. Ми це зробили. Вона сказала, що мій брат має проблеми з судинами, але точніше вона не могла сказати", – розповіла сестра прооперованого лучанина Ярослава Вінчук.

Читайте також: "Ювелірна робота": у Львові зробили унікальну операцію 8-місячному хлопчику

А починалося все з ДТП, в яку він потрапив перед останнім шкільним екзаменом. Його на мотоциклі збив трактор. Сталося це 25 років тому. Вісім днів хлопець пролежав у реанімації. Серед іншого, йому поставили підключичний катетер. Саме він і потрапив у серце. Рідні чоловіка припускають, що коли він приходив до тями, то міг обламати цей катетер, оскільки у ті час їх виробляли неякісними. Але про цей факт рідним не сказали, тож  про цю обставину усі забули. Згадали, як чоловікові стало погано і він ходив по лікарях у пошуках діагнозу і порятунку.

Після випадку з ДТП температура тіла у постійно була температура 37,2. Невдовзі йому поставили діагноз туберкульоз, але в Києві в інституті туберкульозу з цього діагнозу лише посміялися, сказавши, що в Луцьку не можуть відрізнити туберкульоз від залишкових явищ. Сестра хворого чоловіка розповідає, що він був у важкому стані.


Фото: Волинські Новини

"За місяць до операції він приїхав до мене. Бачу, що обличчя напухло, ніби він пив спиртне протягом двох тижнів, хоча Ігор взагалі не п’є, також напухли ноги, була задишка. Ми пішли в обласну лікарню, де йому зробили УЗД. Лікар сказав, що є якась патологія, але не зміг пояснити, яка, сказавши, що кров циркулює, як хоче, таке враження, що в нього два клапани. На другий день він дав направлення до професора Юрія Іваніва у Львів. Той одразу ж запитав, чи протягом останніх п’яти років моєму брату ставили підключичний катетер, на що той відповів, що ставили, але 25 років тому", – каже Ярослава Вінчук.

Сторонній предмет у тілі давав про себе знати, але ні сам Ігор, ні лікарі, не знали, що з ним відбувається. Після обстежень чоловікові дали направлення у Львівську обласну клінічну лікарню. Лише нещодавно проблему таки вдалося виявити з допомогою професора, кардіолога Юрія Іваніва, саме він поставив правильний діагноз. Відразу він скерував пацієнта на операцію до кардіохірурга з Львівської обласної клінічної лікарні Любомира Кулика.

"Пацієнт до нас потрапив у дуже непростому стані. Річ у тому, що трубка від катетера потрапила в серце між правим шлуночком і правим передсердям, вона зігнулася і вперлася у верхню порожнисту артерію. Катетер був  у тілі тривалий час, навколо нього з’явилося багато тромбів, які затромбували легені, судини біля серця і легень, у такий спосіб організм реагує на стороннє тіло", - пояснив "Есперсо.Захід" Любомир Кулик.

Читайте також: "Треба мати навички не лише хірурга, а й геймера", – дитячий хірург Андрій Дворакевич про операцію з роботом Da Vinci

Під час фізичного навантаження чоловік просто синів на обличчі. Багато років, коли Ігор нагинався, кров ішла, а відтоку не було, оскільки заважали тромби. Тромби, що відірвалися, осідають у легеневих артеріях. У таких пацієнтів розвивається хронічна тромбоемболічна легенева гіпертензія. З часом кров’яні згустки закривають просвіт судин, порушуючи кровотік, це негативно позначається на роботі серця і легень. Допомогти таким пацієнтам може лише операція.

Кардіохірурги Львівської обласної клінічної лікарні - єдині в Україні займаються такими пацієнтами. Тож Ігорю довелося перенести дві складні операції тривалістю десять та п’ять годин кожна.

"Не проблема було - видалити катетер із судини. Значно складніше позбавити пацієнта тромбів із легеневої артерії. Ця операція занесена в єдиний світовий реєстр складних операцій. У світі є всього шість клінік, в яких роблять втручання такої складності. Усі наші конференції - міжнародні і вони дуже високого класу", - пояснює лікар.

Під час Ігоревої  операції його півтори години охолоджували, температуру тіла знизили до 18 градусів і злили усю кров у спеціальний резервуар, відключили серце і легені. Тільки за таких умов досягається сухеу операційне поле, коли хірурги можуть видалити тромботичні маси з найвіддаленіших розгалужень легеневих артерій. Очищені від тромбів легеневі артерії зшивають і повертають у тіло пацієнта кров. Через три дні лучанину  зробили повторну операцію, оскільки судина біля серця постійно була у запаленому стані, її "латали", а потім упродовж двох годин спостерігали за нею.

Насправді пацієнтів з діагнозом хронічна тромбоемболічна легенева гіпертензія в Україні є чимало і такі втручання - не перші.

"Ми маємо в середньому 10-12 пацієнтів на рік з цим діагнозом, хоча в Україні їх є приблизно 100. Цю хворобу дуже непросто діагностувати, операції є тривалі непрості, але ми можемо надавати кваліфіковану допомогу тут. Не треба їхати за кордон", - каже кардіохірург Любомир Кулик.

Ігоря після двох операцій уже виписали з лікарні, він доліковується удома.

"Звичайно, Ігор не почуває себе на всі 100%, адже триває післяопераційний період, проте з кожним тижнем він почуває себе краще. Хочеться подякувати за це лікарям, які виявили та усунули цю проблему, і допомогли Ігорю повернутись до повноцінного життя", – каже сестра лучанина.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку