"Йти до суду" – чиновники про ситуацію з водопостачанням у Східниці

Обласна влада не може вирішити проблему із водою в Східниці. Те, що в курортному селищі більше двох тижнів відсутнє водопостачання – результат непорозуміння між владою сусідніх громад, а вирішити його можна лише у суді, припускають чиновники.  

Заступник голови Львівської обласної держадміністрації Віталій Загайний переконаний, що сторонам варто сісти за стіл переговорів і домовитись про нові умови співпраці, – повідомляє Еспресо.Захід. 

"З моєї точки зору, це поки виглядає як банальне непорозуміння між двома головами, або двома територіальними громадами. З боку обласної адміністрації ми зробили все для того, аби посадити їх за стіл переговорів і щоб вони між собою домовились. 

Адміністрація не має повноважень вплинути на ситуацію. Прийняття тарифу Східницькою селищною радою – це виключно компетенція Східницької селищної ради", – пояснює Віталій Загайний. 

Посадовці кажуть, що відповідальні за ситуацію обидві сторони. Голова Дрогобицької районної державної адміністрації Степан Кулиняк радить людям, які мали чи мають підписані угоди про постачання води, вимагати повернення водопостачання через судові процеси. 

"На нині, зі слів голови Східницької громади, відсутня вода в 5 комунальних будинках і в одного готелю. Борислав відключив воду з 1 липня, мотивуючи це тим, що в них є рішення міської ради про відключення водопостачання і передачі всіх комунікацій Східницькій ОТГ.

Відповідно до закону "Про місцеве самоврядування", саме органи місцевого самоврядування несуть відповідальність і зобов'язані здійснювати водопостачання для населення", – каже Кулиняк. 

За його словами, конфлікт виник, бо бориславський бюджет несе фінансові втрати через те, що вода втікає. Споживачі платять за воду справно по лічильнику, але водоканал постачає води значно більше, бо комунікації у поганому стані.

"В Східницькій ОТГ нема рішення про прийняття комунікацій, а відповідно – створення свого водоканалу, який міг би постачати людям воду. Комунікації в неналежному стані, через що постійний витік води і великі втрати. Думаю, така ситуація вирішиться виключно у судових процесах. 

У людей були підписані договори про водопостачання. У декого вони нерозірвані, а в когось – розірвані в односторонньому порядку з боку комунального підприємство Бориславської міської ради. Вихід лише один – звертатись до суду і зобов'язувати їх відновити водопостачання".

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.