Ялинкові альтернативи, або Як створити собі новорічний настрій

Чесно? Дуже складно уявити ялинку (хай навіть і штучну) висотою, як 40- поверховий будинок.

А така – це не плід уяви фантастів. А була встановлена у 2009 році у Мехіко на проспекті Пасьо-де-ла-Реформа і мала висоту понад 110 метрів. Два місяці її монтували понад 200 робітників, використавши для неї 330 тонн металевих конструкцій, прикрасивши її гірляндами понад 80 тисяч метрів. І це не єдина спроба людей зробити свою ялинку інакшою, ніж в інших, інформує "Еспресо.Захід".

Скажімо, у 2010 році у розкішному готелі Emirates Palace Hotel в Абу-Дабі (ОАЕ) встановили ялинку, яку замість ялинкових іграшок прикрасили алмазами, золотом, перлами, смарагдами та іншими коштовностями, сумарна вартість яких була понад 11, 4 млн. доларів. Чи в індійському містечку Ченганнур – щоб зобразити новорічне дерево, 4030 людей вбралися у зелені та коричневі костюми. Їхню так звану "рукотворну" ялинку, до речі, внесли до Книги рекордів Гіннеса як "найбільшу ялинку, складену з людей".

Традиція прикрашати ялинку, яка прийшла з середньовічної Німеччини (правда, первісно деревце не рубали, а вибирали в лісі і чіпляли на нього всілякі мотузочки, шматочки та порожні предмети), уже давно стала загальносвітовою. І нині насправді не так вже й важить, як саме це деревце прикрасити. Головне, щоби помагало створити атмосферу.

Можна як заведено у рідному місті чи домі. Скажімо, шведи люблять замість скляних кульок чіпляти на ялинку дерев'яні фігурки звірят та власні національні міні-прапорці, французи – червоні яблука, фіни – геометричні іграшки чи іграшки із соломи. А можна підгледіти щось цілком інше чи скористатися тим, що під руками.

До речі, те, що під руками, може виявитися найбільш зворушливим чи святковим. Пригадую, як тішився мій син, коли якогось року прикрасили ялинку не скляними фігурками, а його забавками, чи коли виклали на стіні ялинку з електричної гірлянди, що вабила також цукерками, мандаринками та загорнутими у фольгу горіхами. Просто, весело і смачно.

До речі, хто сказав, що прикрашати можна тільки ялинку? Острови Карибського басейну прикрашають не ялинки, а пальми, китайці часто – мандаринові та апельсинові дерева, японці – карликові сосни та бонсаї, греки – гранати. А цілий сучасний світ, якщо немає спеціального деревця, подекуди те, що росте у вазонку. Наприклад, самшит, тую чи розмарин. Або ж столітник чи будь-яку інакшу рослинку, яка є. Трохи дощику, пазеліток, цукерок – і святковий настрій забезпечено.

А якщо усе ж таки рідного солом'яного дідуха нам мало ( українці мають ще й такий чудовий святковий варіант) – то можна підглянути ще й альтернативні святкові варіанти.

Приміром, створити ялинку із книг домашньої бібліотеки. Скласти на підлозі книги у вигляді конуса і кинути довкола кольорові гірлянди. Тобто розкладаєте книги (можна хаотично і можна припасовуючи одні до одних), однак чим вище, тим менше "коло" має бути. Або відповідно під певним кутом розташувати їх на полицях.

Можна взяти плюс-мінус рівні гілки різної довжини і створити своєрідну ялинку за допомогою шнура – від найдовших до найкоротших. Таке собі панно! Виглядає бомбезно.

А можна не заморочуватися і взяти розсувну драбину (якщо така в хаті є) і зробити ялинку з неї, попередньо помереживжи "серединку" натягнутими шнурочками, на які можна було би підвісити прикраси. Хтось вирізає ялинку із картону, який чіпляє на стіну, інший робить її із корків, ще інакший кріпить у вигляді ялинки за допомогою скотчу шерстяну нитку. Хтось не має де ялинку втиснути, то обмежується різдвяною композицією, або й просто "живою" ялинковою гілкою у вазі.

Зрештою, головне у всіх випадках – не з чого та як, а настрій. Нехай він у всіх у новорічну ніч буде гарним!

Фото з мережі інстаграм та фейсбук

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку