"Якщо нічого не болить, це не означає, що ви здорові". Львів'ян закликають профілактично зробити УЗД

Планове ультразвукове дослідження дозволяє вчасно виявити важкі захворювання та розпочати лікування на ранніх стадіях, коли воно є найбільш ефективним

Про це повідомили в Управлінні охорони здоров'я Львівської міської ради, передає "Еспресо.Захід".

"В теорії всі ми знаємо, як важливо вчасно звертатися до лікарів й регулярно проходити медогляди. Але на практиці на себе постійно не вистачає часу. Ми переносимо візит до спеціалістів і звертаємося до них, тільки коли вже щось болить. Але люди б точно записувалися на УЗД, якби знали, що це може врятувати їм життя", - зазначили в УОЗ ЛМР. Комплексне ультразвукове дослідження тут рекомендують проходити раз на рік навіть за відсутності скарг. 

Які органи варто обстежувати:

● щитоподібну залозу;

● органи малого таза (жінкам);

● грудні залози (жінкам);
● передміхурову залозу і сечовий міхур (чоловікам);

● органи черевної порожнини та заочеревинного простору (печінку, жовчний міхур, селезінку, підшлункову залозу, нирки та наднирники).  

Як пояснила "Еспресо.Захід" директорка Центру первинної медико-санітарної допомоги м. Червонограда Анна Ярмола, видати електронне направлення на УЗД-обстеження може як сімейний лікар, так і вузький спеціаліст. Тоді ця послуга, яку пацієнту нададуть на вторинному рівні медичної допомоги, буде для нього безплатною. 

Лікар випише направлення на таке дослідження, якщо в цьому буде потреба. Пацієнт не обов'язково мусить на щось скаржитися. Підставою може бути хронічне захворювання, перенесене у минулому хірургічне втручання або той факт, що людина перебуває у групі ризику розвитку тієї чи іншої хвороби. "Кожен випадок розглядається індивідуально", - підкреслила Анна Ярмола.  

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.