"Якщо Львівський ювелірний завод і куплять, то хіба під забудову", – голова Асоціації ювелірів

Йдеться про понад два гектари землі недалеко від центру Львова

Фонду держмайна важко буде знайти інвестора для Львівського ювелірного заводу, який захоче розвивати підприємство. Якщо завод і куплять, то лише заради земельної ділянки. Про це заявив "Еспресо.Захід" голова Асоціації ювелірів України Григорій Мажаровський.  

"Львівський ювелірний завод" – останній, який залишився у державній власності. Є ще вінницький завод "Кристал", але він спеціалізується на обробці алмазів. Питання, чому завод у Львові так довго залишається у державній власності, – каже Григорій Мажаровський. – Верховна Рада уже років зо два тому проголосувала за те, аби віддати ЛДЮЗ на приватизацію. Але покупців немає. Якщо і знайдеться інвестор, то він придбає львівський завод так само, яку свого часу купили й інші заводи: харківський, одеський. Тобто інвестор збудує на його території житлові комплекси. Тобто єдине, заради чого можна купити цей завод – земля. Ці старі радянські будівлі залишилося хіба що розвалити. Подивіться в Києві. Були заводи, на яких працювали по 20-30 тисяч працівників, але де вони поділися? Усе забудоване".

На думку Григорія Мажаровського, заміна менеджменту навряд чи зможе зробити підприємство прибутковим, оскільки ювелірна галузь в Україні переживає не найкращі часи. З одного боку, покупцям бракує грошей на прикраси, а ті, хто має достатньо коштів, хочуть ексклюзивні вироби, а не заводську "штамповку". 

"Зараз досить успішно працюють невеличкі  ювелірні підприємства, де є по 10-15 працівників. Вони створюють авторські прикраси, мають індивідуальні замовлення. Але й  їм через карантин важко, бо виставки не відбуваються, – каже Григорій Мажаровський. – Загалом виробляти ювелірні прикраси у великих обсягах  Україні не вигідно. Переважно готові вироби та золото заводять із Туреччини значно дешевше, а для небагатого покупця це має вирішальне значення. Щоправда, там намішано, ніхто не знає. Часом виникає питання, чи є золото в турецькому золоті? Але за якістю золотих виробів, як, зрештою, за якістю будь-чого, в Україні ніхто не стежить".

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.