Як вакцинуються нардепи від Львівщини: хто вже зробив щеплення, а хто лише планує 

У Міністерстві охорони здоров’я застерігають, що вже восени може бути наступна хвиля коронавірусу. 

Вона може бути значно складнішою, адже новий штам "Дельта", який зараз циркулює в Україні, є ще більше заразним і має важчі наслідки, переконують медики. 

У МОЗ закликають активно вакцинуватись, адже на нині це – найкращий спосіб убезпечитися від хвороби чи, якщо зараження уникнути не вдалося, перехворіти в легкій формі. "Еспресо.Захід" провів опитування серед нардепів Львівщини, як вони ставляться до вакцинації й чи самі вже зробили такий відповідальний крок. 

Наймолодший депутат Верховної ради 9 скликання, представник політичної партії "Слуга народу", Святослав Юраш каже, що ще не зробив щеплення від коронавірусу. Однак має такі плани.  

"Вакцинуватись планую, але ще не зараз. Консультуюсь зі своїм сімейним лікарем, наскільки стан мого організму зараз готовий до вакцинації. Але вважаю, що вакцинація потрібна і це є великий винахід людства. Я вже мав коронавірус і хворів, як і всі приблизно у моєму віці, - нескладно. Стосовно дати вакцинації, то її ще поки не знаю".

47-річний Тарас Батенко, який входить до депутатської групи "За майбутнє" розповів у коментарі, що вакцинувався від коронавірусу.

"Звичайно, вакцинувався. Вважаю, що це необхідно з багатьох точок зору. Перш за все, – убезпечити від можливих заражень тих хто поряд. Я не медик, але ті тенденції, які є у світі показують: якщо якісна вакцина, то однозначно треба робити. Я вже провакцинувався двічі та треба це робити, незалежно від віку. Хоча є й питання відповідальності перед старшими людьми.

Перехворів коронавірусом трохи раніше, перед вакцинацією, у середній формі. Також і дружина перехворіла".

Наталія Піпа, народна депутатка від "Голосу", каже, що коронавірусом перехворіла в жовтні, а провакцинувалась у травні.

"Першу вакцину отримала в травні, другу в червні. Вважаю, що це потрібно. Як тільки з'явилися антибіотики і вакцинація, то людство стало значно здоровішим. Зросла тривалість життя. Попри народні легенди, наука і практика (хто її реально відслідковує) говорять про те, що вакцинація рятує життя. Я вважаю, що це – необхідність. Сама вакцинуватися на загальних умовах, без жодної депутатської квоти. Не "Пфайзером", а "Коронаваком" і вважаю, що це необхідно робити. 

Ми дивились дослідження і, зокрема, у Великобританії, де поширений зараз штам "Дельта". Хто вакцинований - переносить значно легше, без летальних випадків і потраплянь в лікарню. Зараз там і підлітків вакцинують, бо "дельта " і підлітків вражає."

Нардеп від "Європейської солідарності" Михайло Бондар, доброволець Національної гвардії та учасник війни на Сході, вважає, що першими повинні провакцинуватись ті, хто захищає Україну на фронті. 

"Я - ще не вакцинований. І планую вакцинуватись тоді, коли будуть провакциновані всі хлопці та дівчата на передовій, а також люди, які є у зоні ризику, тобто старшого віку. Лище тоді я дозволю собі вакцинуватись. Не вважаю, що я зараз є в пріоритеті для вакцинування. 

Як на мене, якщо людина не має достатнього імунітету, то так, потрібно вакцинуватись. Люди старшого віку особливо цього потребують. 

Але якщо нема хронічних захворювань, респіраторних, в першу чергу, то (це моя власна думка) можна дати організму шанс поборотись самому, дати можливість організму виробити цей імунітет самостійно. 

Чи хворів коронавірусом, я й не знаю. Але коли хворів, то кілька разів здавав тест на коронавірус. Результат не підтвердився. А от на антитіла не здавав".

56-річний народний депутат від "Батьківщини" Михайло Цимбалюк, колишній голова Львівської ОДА каже, що іншого виходу, окрім вакцинації, зараз нема. Хоча сам ще поки теж не вакцинувався, має намір це зробити.

"Планую вакцинуватись від коронавірусу. Згідно з чинним законодавством, вакцинація є добровільною. Поки що, не дивлячись, що йдуть дискусії, іншого варіанту світ не запропонував.

Дискусії є. Бо всі от гадали, що "Пфайзер" дуже ефективний. Але виявилось, що вже пропонують третій раз проводити вакцинацію для повної безпеки - зокрема, про це заявили провідні держави у вакцинації, як-от Ізраїль чи Штати. Моя особиста думка, що не настільки вже й ефективною є вакцинація. Але підкреслюю – на сьогодні іншого варіанту для запобігання хвороби нема. 

Щобільше, зараз у світі будуть робити перепони людям, які не вакцинувалась. Я зараз спілкуюсь з людьми, які в нас вакцинувались на львівських пунктах вакцинації. Більш ніж половина з них пояснює вакцинацію від коронавірусу тим, що хочуть поїхати на відпочинок за кордон. Особливо молодь. А люди літнього віку хочуть поїхати за кордон до своїх дітей. Зараз світ так активно впроваджує нові технології, зокрема в медицині, що можливо буде згодом щось нове й інше, якісь інші препарати. 

Ще зауважу, що вчені не мають ніяких уявлень, як це відобразиться на майбутніх поколіннях. Адже вакцина не пройшла випробування роками, як, скажімо, це було з усім відомою вакциною від правця чи туберкульозу.

Я не хворів на коронавірус, але хворіла моя дружина. Дивна ситуація, але в одному помешканні, в епіцентрі хвороби – і я не захворів. А дружина була в лікарні на лікуванні. Перехворів також мій помічник".

Читайте також: У МОЗ рекомендують усім вакцинованим надати  можливість тиждень дивитися кіно та серіали.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.