Як уникнути переплат за вивезення відходів: поради львівських екоактивістів

Львів'яни можуть не переплачувати за послугу вивезення сміття

Громадська організація "Нуль відходів Львів" (Zero Waste Lviv) розповідає львів’янам, що можна зробити для того, щоб не переплачувати за цю послугу і ефективно використовувати вторсировину, передає "Еспресо.Захід"

"Обирайте перевізника, який пропонує роздільний збір. Орієнтуйтеся не лише на тариф (найнижчу ціну), а й на те, чи перевізник пропонує роздільний збір відходів: органіки та вторсировини (скло, пластик, папір чи інша вторсировина). У цьому випадку, вторсировину та органіку перевізники вивозять безкоштовно. Мешканці оплачують тільки за вивезення змішаних відходів, що не піддаються переробці і їх вивозять на полігон".

Екоактивісти кажуть, якщо роздільного збору нема, то у загальній масі скло (пляшки, банки) важкі, а пластик (переважно це пляшки з-під напоїв) об’ємні, тому контейнери швидко заповнюються. Органічні відходи, особливо у суміші з іншими, швидко починають гнити і створюють неприємний запах.

Радять укладати колективну угоду на ОСББ чи ЖБК про оплату за фактичну кількість вивезення змішаних відходів. Чим повільніше наповнюються контейнери зі змішаними відходами, тим менше рейсів потрібно для їх вивезення. А відтак меншою буде оплата. 

Зорема потрібно правильно робити сортування сміття. Пластикові пляшки перед викиданням потрібно стискати і розкручувати, кришечки – окремо. 

"Органіку – без поліетиленових мішечків, у спеціальні вузькі баки. Якщо окремого контейнера для паперу і картону нема, то цю сировину можна здати самостійно у пункти прийому. А отримані кошти – скерувати на інші потреби ОСББ чи на підтримку ЗСУ.

Якщо наявних встановлених контейнерів для органіки і вторсировини недостатньо – домовляйтеся з перевізником про додаткові, адже їх забезпечує він", – зазначили в повідомленні екоативісти

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.