Як після свят привести тіло в форму. Поради фітнес-тренерки. Фото

Що ближче до весни, то більше людей записуються у спортзали. Початківців жартівливо називають "підсніжниками", адже вони швидко з’являються і так само швидко зникають.

Однак навіть за короткий проміжок часу початківці можуть зробити собі більше шкоди, ніж принести користі тілу.

Про те, як правильно почати займатися у спортзалі, "Еспресо.Захід" поспілкувався з титулованою львівською тренеркою Христиною Кавецькою, яка працює у фітнес-центрі "Спартак".

Христина Кавецька у спорті вже дев’ять років. З них сім працює тренеркою. У спорт її привів пол-денс, однак поступово дівчина захопилася бодібілдингом. Вона чемпіонка України у категорії "Фігура", виступає на професійних змаганнях з бодібілдингу. 

Читайте також: Найкраща фігура країни: львів’янка стала чемпіонкою України з бодібілдингу

"Дійсно, – каже Христина. – зараз потік людей у залі збільшується. Так часто буває у період після свят. Усі ми святкуємо, дозволяємо собі з’їсти зайвого, а тоді йдемо в зал".

За словами тренерки, початківців варто розділити на дві категорії: ті, хто вперше у залі, і ті, хто давно не був і хоче повернутися.

"Якщо ви повертаєтеся у спортзал, то основне – не пробуйте відразу брати те навантаження, яке ви робили до цього. Потрібно поступово набирати форму. Є період, який ви пропустили, і за цей період наш організм не лише відпочиває, а й починається процес деградації. Тому повернення в зал – це плавний процес. Варто починати практично з початку, але враховуючи, що для м’язів це не вперше, можна буде швидше досягнути результату".

Натомість, якщо людина приходить у зал вперше і раніше спортом не займалася, то найкращим рішенням буде обрати собі тренера.

"Тренер зможе ввести вас у курс справ. Ми тут працюємо з тренажерами, з власним тілом, деколи зі своєю власною вагою. Ми повинні зрозуміти, що це має бути безпечно. Безпека – перш за все. Фізична діяльність може бути травматичною. Ми маємо займатися так, щоб у першу чергу не зашкодити собі, а допомогти своєму здоров’ю. Нікого не цікавить отримати травму й більше не повернутися в зал. Певний вид травм ми можемо набути через те, що будемо технічно неправильно виконувати якусь конкретну вправу. А тренери стежать за цим і навчать технічно правильно все робити", – каже тренерка.

Христина Кавецька наголошує, що в будь-якому разі перед тим, як користуватися тренажерами, спершу потрібно добре себе розігріти кардіовправами.

"Людині, яка вперше прийшла у зал і хоче себе привести в хорошу форму, обов’язково рекомендую добавити кардіо. Тиждень розбивати на дві силові сесії і включити активне кардіотренування. Якщо немає можливості додатково відвідувати зал щодня, щоб ходити на кардіо, то можна робити звичайні тривалі прогулянки на вулиці".

Тренерка також відзначає, що важливо побороти психологічну перепону стосовно залу, яка присутня в багатьох людей:

"Багато хто каже, мовляв, схудну і прийду в зал займатися. Ні. Зал – це місце, де ви маєте реалізувати свою мрію. Він має в цьому допомогти. Немає нічого страшного, що ви приходите з зайвою вагою. Бо для того і є спортзали, ви можете тут "зробити себе". Повірте, в залі ніхто ні на кого косо не дивиться. Навпаки, тренери завжди готові допомогти досягти бажаних цілей".

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку