Як може виглядати АС-4? Львівський студент створив проєкт, але місто не реагує

У Львові вже багато років думають над тим, щоб створити нову сучасну автостанцію на вул. Шевченка.

Віталій Дяк – студент Львівської політехніки. Він з Яворівського району, а точніше – з села Малнів. Чотири роки регулярно їздить від свого дому до Львова на навчання. Усі приміські та міжміські автобуси цього напрямку їдуть вулицею Шевченка. Тому Віталій з особистого досвіду знає, чому й де найкраще бути автостанції на цій вулиці.

Щоб автостанції були якомога ближче до центру

Нещодавно Віталій на "відмінно" захистив свою бакалаврську роботу – він створив концепцію та візуалізацію нової АС-4 на вул. Шевченка. Студент докладніше розповів "Еспресо.Захід" про свій проєкт.  

"Насамперед я за те, щоб автостанції були не десь за містом, а якомога ближче до центру. От уявіть, ви приїхали під місто, виходите з одного автобуса, сідаєте в інший. Під’їжджає цей міський автобус – і сто людей у нього. Відповідно, на наступних зупинках іншим мешканцям важко скористатися цим маршрутом, бо там немає вільних місць", – каже Віталій.

Тому студент обрав місце для нової автостанції – вільну від забудов ділянку напроти буднику №138 на вул. Шевченка (поряд з Янівським кладовищем). Щоправда, ця земля належить Укрзалізниці. Але це також може бути плюсом – поєднання не лише автобусних і трамвайних напрямків, а й залізничних. 

Поєднати автобуси, трамваї та рейки 

"Там перетинається декілька маршрутів автобусів, курсує трамвай і також є залізнична колія. Одна з колій іде на Рясне-1 та Рясне-2. Вона зараз у занедбаному стані. Якщо її відновити, це буде ще один додатковий маршрут, для прикладу, рейковий автобус чи трамвай у тому напрямку. Вулиця Шевченка завжди в заторах, а так було б зручніше всім добиратися, коли більше громадського транспорту. Також з цієї локації могли б відправляти рейси до ЄС у напрямку КПП "Краковець", – зазначає архітектор.

Окрім цього, важливу роль у його проєкті займають два великі сквери. 

"Один сквер – для пасажирів, які тимчасово перебувають на автостанції. Ще один – для довготривалого перебування, який можуть використовувати мешканці району, гуляти там. Адже поряд немає відповідної відпочинкової інфраструктури", – говорить студент.

Віталій зізнається, що намагався зробити цей проєкт у стилі, схожому до того, в якому модернізували площу Двірцеву, зокрема, врахував "бруківку під один стиль".

Місто мовчить

Студент готовий безкоштовно віддати місту свій проєкт, однак поки що ніхто з чиновників не сконтактував із ним.

"На початках пробував зв’язатися з містом, щоб хоч якісь дані отримати, скажімо, скільки там рейсів. Але місто ніяк не відреагувало. Тому вирішив іти своєю дорогою. Журналісти підхопили ідею – і так воно закрутилося", – зазначає Віталій. 

Цікаво, що реалізувати його задум, за умови спрощення певних речей, можна було б за рік.

АС "Західна" на перетині вул. Городоцької та повороту на Левандівку

Зараз Віталій думає над новою ідеєю, пов’язаною з автостанціями Львова. А саме – про нову АС "Західна". На його думку, оптимальне місце для неї було б у трикутнику на повороті з вул. Городоцької на Левандівку. 

Додамо, що з 1 липня (до Дня архітектора) проєкт Віталія Дяка зі створення сучасної АС-4 можна буде побачити в головному корпусі "Львівської політехніки". 

Фото надав Віталій Дяк

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.