Як формується бригада Сил територіальної оборони Львова

За два дні роботи формування бригади вже на завершальному етапі. Для запису у бригаду утоврилися черги.

Про це повідомляє Еспресо TV
 

 
У Львові активно формують захист області та міста. Наразі вже повністю укомплектована територіальна бригада області, а ось кілька днів, як почали набирати військовослужбовців у бригаду міста. 
Сотні людей стоять, приходять, дзвонять, аби долучитися до оборони країни. Два дні і формування бригади вже на завершальній стадії. Як тільки оголосили про створення окремої бригади, яка відповідатиме за безпеку Львова, у центрі комплектування одразу сформувалися черги з охочих подати документи. Начальник відділу укомплектування Сил територіальної оборони Львова Андрій Кучеренко каже, телефон не замовкає, усі дзвонять, питають, що потрібно для запису. Утім у бригаді запевняють, поки беруть усіх, не відмовляють нікому.
 
У черзі люди різного віку, в більшості чоловіки, але доєднуються й жінки
 
І у цей момент знову дзвінок. Обороняти Львів записуються більше львів’ян, але є чимало з тих регіонів, куди прийшла війна, тобто Київщина, Харківщина, Сумщина та Херсонщина. Записатися у територіальну оборону прийшов Любомир Угрин. У довгій черзі стоїть разом зі своєю донькою. Чоловікові вже за 60, він офіцер запасу та попри вік наполегливо хоче долучитися до захисту України на будь-якій посаді. 
 
"Коли на твою Батьківщину нападає ворог, то кожна свідома людина повинна зробити певний вибір на чиєму вона боці. Я зробив свій вибір. Думаю, що моє місце знайдеться, - каже Любомир. – Мені вже за 60, часто ходжу в гори, вмію спілкуватися з людьми, викладач, доцент, так що, думаю, моє місце знайдеться, принаймні в координації, мотивуванні людей чи в ідеологічному поясненні". 
 
 
Донька Анастасія теж чекає моменту, коли зможе долучитися у ряди бригади. Дівчина без військового квитка, досвіду, але хоче захищати Батьківщину.
"Я, як будь-яка жінка, яка має дітей відчуваю особливу відповідальність за свою країну, - переконує Анастасія Угрин. - Моя дитина зараз за кордоном, але вона має повернутися в свою країну, яка буде цілою, об’єднаною, щоб жодного шматка не забрав ворог. Я журналіст, редактор та креативник, тому, думаю, я зможу допомогти у інформаційній роботі". 

Для запису лише копія паспорта та військового квитка.
 
У кінці одної з черг сумлінно чекає Володимир Музика. Чоловік військовий у запасі, тож відчув обов’язок прийти не чекаючи повістки. 
"Я вважаю, що в Україні зараз така ситуація, хто піде її захищати, як не ми, - запитує Володимир. - Я знаю, що я військовозобов’язаний, а вже в теробороні визначать за моєю спеціальністю, ким я буду. Захист України – це ми – чоловіки і маємо захищати свою країну. Україна понад усе".
 
Територіальна оборона передбачає піхотні сили та артилеристи. 
 
"Завдання сил територіальної оборони – забезпечення оборони міста Львова, а також стратегічних об’єктів та критичних об’єктів інфраструктури, - каже прес-офіцер Сил територіальної оборони Львова Володимир Румянцев. - Також ми займаємося пошуком, виявленням і знешкодженням диверсійних груп". 
 
Сили територіальної оборони Львова вже приступили до виконання своїх бойових завдань. Тисячі чоловіків та жінок різного віку, вмотивованих, патріотичних стали на захист. Серед таких вмотивованих, цілеяспрямованих та патріотичних у ворога немає шансів.
На Львівщині це вже друга бригада Сил територіальної оборони. Нещодавно вже прийняла присягу  103 окрема бригада, тобто бригада, яка оборонятиме область. Вона вже повністю сформована за канонами воєнного часу. Оскільки Львів – місто мільйонник, тож у період воєнного стану у місті розгортається окрема бригада захисту.
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb