Встановили рекорд: на Тернопільщині переселенці з Донеччини створили мапу, прикрашену ляльками-мотанками

У День Незалежності її презентують у Бережанах на Тернопільщині, а надалі планують провезти всією Україною та передати до музею Донеччини

Про це інформує Суспільне, передає "Еспресо.Захід".

Майстрині "Українського розмовного клубу "Файно" з Донеччини створили мапу України з ляльками-мотанками. На карті більш як 70 ляльок, які демонструють традиції регіонів країни. Проєкт назвали "Обійми". Мапа увійшла до Книги рекордів України.

Як розповіла ідейниця проєкту Оксана Муравльова, думка створити таку мапу України та прикрасити її ляльками-мотанками виникла на початку липня цього року. Оголосили про його початок, опублікувавши допис у фейсбуці.

"Цей проєкт про той стан, в якому ми всі зараз перебуваємо. Багато переселенців, які опинились на нових місцях, намагаються знайти себе, нове коло спілкування. Як би не казали, що ми всі однакові, але ми всі різні у регіонах, у нас є свої характери. І саме через назву "Обійми" (тут можна гратися з наголосом) - тобто взяти в обійми тих, хто поруч, та разом іти до перемоги, - цією картою ми ніби обіймаємо всю Україну, щоб ніякий ворог не зміг нас подолати", - розказує майстриня.

Дерев’яну основу для мапи розміром 2 на 3 метри для проєкту зробили з соціальні підприємці з Костянтинівки Наталя та Дмитро Поколенки. А ляльок-мотанок надсилали майстрині з усієї України й з-за кордону.

"Дуже активно до нас долучились майстрині з групи у фейсбуці "Авторська лялька-мотанка". Найактивніша з них була Тетяна Золочевська, яка зараз у Німеччині, вона засновниця німецько-української спілки "KOLOS". Вона давно займається ляльками-мотанками, організовує виставки. Саме вона почала залучати майстринь", - розказує Оксана Марівльова.

За її словами, свої роботи для проєкту надіслали 58 майстринь.

"Я думала, що як завжди буду робити це сама, або з тими, хто поруч. Але саме долучилось багато професійних майстринь. Надіслали дуже багато ляльок, тому на мапу ми кріпили тільки, ті, які несуть якусь автентику, традиції та сенси", - зазначила майстриня.

Загалом у Бережани майстрині надіслали 160 ляльок, лише 72 з яких були прикріплені до дерев’яної карти, розповіла ідейниця проєкту. До кожної ляльки створили опис - про її походження, значення символів та майстриню, яка її робила.

Інших виставлять на продаж під час презентації мапи у регіонах. Частину з цих коштів планують передати на допомогу ЗСУ, а іншою покриють витрати на транспортування мапи Україною.

"У нас є бажання провести цю мапу Україною, а потім передати у музей Донеччини", - додала Оксана Муравльова.